www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Publika Cauta Basist (Colaborator Permanent)!


zamolxed
 Share

Recommended Posts

Povestea este in felul urmator: Eu cant si cu Vita de Vie, astfel ca nu pot fi prezent la o buna parte din concertele Publika. De aceea, acum 4 ani, impreuna cu colegii mei, am convenit sa mai aducem un basist in echipa - si a fost ales Radu Andrei ( Burgher - aici pe forumul Xbass). Apoi la inceputul anului 2011 in urma unei auditii in Publika a venit Radu Anghel, (duduman - pe forumul Xbass)

 

Foarte curand Radu va pleca de la noi, asadar postul lui ramane disponibil. Oferim din nou o super-sansa basistilor ce vor cu adevarat sa cante la nivel profesionist.

 

 

Cateva detalii despre Publika:

 

-vedeti pagina de Facebook

 

- trupa a luat nastere la inceputul anului 2008, iar in 2009 si-a inceput activitatea concertistica!

- album lansat in 2009 - "Unde Esti" si "Unde esti Deluxe Edition" - 2010 CAT Music

- 6 videoclipuri

- nominalizati in 2010 la Romanian Music awards, sectiunea "Best Rock"

- in ultimii 3 ani - Publika a sustinut peste 350 de concerte de Club si Open Air, pe langa multe evenimente private.

 

 

Dorim ca cel ce va lua auditia sa se adapteze/integreze cat mai bine de-a lungul lunii noiembrie, tocmai pentru a prinde un final de an plin de concerte. Saptamana asta este ultima ce ne prinde inainte de un lung turneu. Daca doriti sa veniti zilele viitoare sa vorbim/cantam sunati-ma la 0722512005 si stabilim ceva impreuna.

In functie de callendarul nostru, cel mai probabil auditiile le vom da in a doua saptamana din luna noiembrie. Repetitiile se fac la sala Publika situata langa Magazinul COCOR (Piata Unirii) - langa clubul Music Club!

 

 

PUBLIKA are un repertoriu de aprox. 110 piese. Poate fi vizualizat pe www.publika.ro (in meniu la "repertoriu"). Pentru aceasta auditie vrem sa ascultam cateva din ele, le puteti incerca pe cele de mai jois sau in caz ca stiti si alte piese din lista puteti propune voi cateva variante.

 

- Publika : Unde Esti

- KEANE – EVERYBODY’S CHANGING

- THE CURE – LULLABY

- U2 - Where The Streets Have no Name

 

 

Despre auditia in sine, tot ce va pot recomanda mai bun este : Cum luam o auditie

 

Pentru cei ce doresc cu adevarat sa profeseze aceasta meserie, PUBLIKA reprezinta un mediu perfect pentru a deveni cu adevarat profesionist! Nu ne intereseaza sub nici o forma mercenariatul muzical!

 

- se canta pe scule de cea mai buna calitate (Dpdv tehnic, amplificatorul de bass pe care se canta este Warwick Hellborg. Se canta de obicei cu monitorizare in-ear pe care o pun la dispozitie, exceptand castile!)

- atentia la detalii muzicale este foarte mare! Motivatiile muzicale sunt foarte puternice, atitudinea romaneasca "las ca merge si-asa" a fost ucisa de la inceput :)

- numarul mare de concerte asigura rodaj muzical, experienta si nu in ultimul rand un venit constant

- o buna parte din piesele cover sunt foarte moderne ca si concept, ton, executie - vezi Muse, Depeche Mode, Rammstein, Coldplay, Ozzy, Massive Attack, Tears for Fears...

 

 

 

Un mic reminder: Aceasta auditie este o ocazie extraordinara (si foarte RARA) pentru cei ce iubesc muzica si vor cu adevarat sa cante! Imi dau seama ca o sansa similara mi s-a aratat mie la auditia pentru postul de basist in Vita de Vie! De atunci si pana acum nu a mai existat o astfel de ocazie in romania pentru basisti, si asta pentru ca trupele in general isi aleg membrii pe criterii de "cunostinte" si nu sunt dispusi sa incerce colaborari cu muzicieni noi!

 

 

Ma gasiti la telefon 0722512005 si ma puteti suna pentru detalii, in caz ca am omis ceva aici pe site.

 

Succes si spor la studiu!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.