www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Progressive Dream Team La Bucuresti Pe 20 Oct


comanel
 Share

Recommended Posts

Am fost aseara la show si cred ca unii dintre noi, la cald, am putut regreta decizia de a ne apuca de chitara si nu de tobe. ;)

 

Baietii au fost ceas, prezenta a fost peste asteptari (cel putin cantitativ), Mike a fost vedeta (dar care n-a apucat sa ne omoare cu un solo de 10 minute; nu stiu de ce)

 

MIKE Portnoy NU doar BATE la tobe, el este unul dintre putinii care CANTA la tobe!! remember that

 

Au avut si din repertoriul Liquid Tension Experiment, orgasmic!

 

Piesa prezentata ca "de pe primul album al lui Derek" a fost ireala si ne-a racorit definitiv.

 

Una peste alta imi pare rau pentru cei ce-au ratat acest concert, si felicit pe cei care au venit special pentru el, chiar si din alte parti ale Romanicai.

 

Ca parti mai putin placute: harmalaia si aglomerarea din zona frecventelor medii (nu stiu ce se intampla in ultima vreme, nu se mai tine cont de specificul clubului sau stadionului deloc?, si la RHCP a fost la fel, la ambele am stat langa mixer - as good as it gets)

 

In plus..sau mai degraba in minus se pune si treaba cu fumatul (desi respect decizia fiecaruia de a baga si de a scoate in/din plamani inutil niste fum, gudron, nicotina si alte noxe, de parca in Bucuresti cel putin n-ar fi deajuns ca respiri mizeria asta de aer), de altfel problema mare in majoritatea cluburilor. Eu stiam ca berea se bea pentru gust si nu pentru promotie, cam asa si cu showurile. Bine ca nu s-a si servit mancare de data asta.

 

Felicitari si organizatorilor c-au adus asa meseriasi pe la noi. Am inteles ca mai urmeaza ceva surpize.

 

Rock on!

Edited by Gyzmo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.