www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

FanFest 2006


teckus
 Share

Recommended Posts

Pacat ca nu ne-am organizat putin inainte, putea iesi o intalnire RGC.

Care ati fost? Va placut? Astept pareri.

O sa fac si eu o recenzie si o sa pun niste poze de indata ce descarc camera foto si-mi revin din "oboseala" :)

 

P.S. @Irina ma tot gandeam unde sa postez postul, aici sau la "Cafenea" daca crezi ca-si are locul la cafenea muta-l acolo si sterge post sciptum-ul. Mersi :)

Link to comment
Share on other sites

Guest rrina72

Pacat ca nu ne-am organizat putin inainte, putea iesi o intalnire RGC.

Care ati fost? Va placut? Astept pareri.

O sa fac si eu o recenzie si o sa pun niste poze de indata ce descarc camera foto si-mi revin din "oboseala" :)

 

P.S. @Irina ma tot gandeam unde sa postez postul, aici sau la "Cafenea" daca crezi ca-si are locul la cafenea muta-l acolo si sterge post sciptum-ul. Mersi :)

 

Eu am fost.In ultima zi numai.Cu trupa ONE in care am cantat ca baking vocals, cam pe la 1,30 noaptea,evident, pe un frig...Daca ai vazut si auzit, cum ti s-a parut?

Am reusit sa urmaresc cateva dintre trupele prezente, si am remarcat ca solista care a cantat in Bau si inca intr-o trupa, are o voce chiar foarte faina.Aaaa, si mi-a placut cum suna Senzor(nu stiu sigur daca asa se scrie)... In rest, atmosfera tinereasca si relaxata,si mult aer curat, ca sa nu mai zic de cerul plin de stele pe care privindu-l, te ia ameteala...mancare pentru artisti cam nefacuta, dar impartita cu zambetul pe buze de niste francezi voluntari foarte veseli, mai ales dupa niste "apa vie" de-a noastra...

Asteptam poze! Cu multumiri anticipate!

Link to comment
Share on other sites

In mare a fost un festival reusit, cu plusurile si minusurile lui.

Nu credeam ca sunt in Romania atatea trupe bune, de multe am auzit, dar putine am vazut/ascultat live.

 

festival-organizare

 

Destul de bine organizat dar pana la bine este cale lunga.

 

*Ce nu mi-a placut:

-toaletele ecologice: groaznic, nu te puteai apropia(era un chin mersul la buda :) )

-lipsa apei: nasol sa te speli 3 zile cu apa imbuteliata(apa minerala plata)

-sonorizarea: in prima zi a fost sub orice critica, se auzea incet si infundat. A doua si a treia zi s-a imbunatatit, se auzea bine dar incet, exceptie cateva trupe care am inteles ca au avut sunetistul lor(ex.Subscribe-care s-au auzit super).

 

*ce mi-a placut:

-aproximativ totul in afara celor de mai sus :)

 

trupe

 

Nu am fost de la inceput si nu am stat pana la sfarsit(am ajuns la "scena" chiar inainte de Slang-vineri si am plecat imediat dupa Nada-duminica), n-am vazut/auzit toate trupele evoluind pe scena, dar din cat am vazut au fost cateva care "mi-au sarit in ochi/urechi"

 

Slang - superb

Blazzaj - nu i-am vazut/auzit(amintesc de Blazzaj pt. ca sigur mi-ar fi placut)

Target - ok

Luna Amara - ok

Gorillas - super(in stilul lor-dur, mi-au placut cel mai mult), percutionistul(nu tobarul) a facut minuni. Cantand in a doua seara au sunat bine.

Altar - era de asteptat - bine

Subscribe - super -au sunat cel mai bine(desi nu ma "dau in vant" dupa stilul lor. Originalul il pot asculta la System of the down :)

Bucium si Blackbeers - mi-au lasat o impresie mai mult decat buna, deosebit fata de restul. Cover-ul Thin Lizzy(blackbeers) super.

Iordache - superb. A doua zi a fost prima trupa care am ascultat-o/vazut-o - relaxare totala(se vede si in poze)

Oranj - mda

Nada - super, sunet excelent - s-a vazut ca nu-s romani. Desi au cantat un punk, l-au catat foarte bine, dupa trei zile in care un vocal sau doi au urlat de pe scena la mine(noi) Nada, a venit cu ceva vesel si bine facut. Fiind ultima trupa la care am asistat, am plecat acasa cu un gust dulce :(

 

Au mai fost trupe pe care nu le-am vazut/ascultat si au mai fost trupe care nu mi-au zis nimic.

 

Hai sa fac si un clasament al trupelor, pe genuri

 

-funk, jazz, celtic etc.

1-Slang

2-Iordache

3-Blackbeers

 

-dur

1-Guerrillas

2-Altar

3-Subscribe

 

Si-ar fi avut loc in top dar din pacate nu i-am vazut/ascultat:

Blazzaj, Nightlosers, si cred ca One judecand dupa vocea Sorinei(rrina72)

 

oamenii

 

Oameni "faini"(ardeleneste zis), exceptand pe cei care din 10 in 10 minute iti cereau ba o tigara ba 5-10 mii lei sa-si ia o bere, ba da-mi si mie o gura din berea ta(cred ca-m dat 2 pachete de tigari), dar "faini" si ei B).

Se zice c-au fost 15000-20000 de oameni(cu tot cu cei care nu sunt oameni, ci animale - citez pe colegul de forum xBass @MichiBass]

 

Cred c-am zis tot, daca imi mai amintesc ceva o sa postez.

 

Alta recenzie despre FanFest 2006 gasiti aici:

 

Poze: din pacate am facut poze doar in prima zi si o parte din ultima zi(am avut bateriile descarcate si abia duminica dimineata am rugat un organizator sa mi le puna la incarcat)

 

post-321-1156961280_thumb.jpg post-321-1156961510_thumb.jpg post-321-1156961722_thumb.jpg post-321-1156962082_thumb.jpg post-321-1156962243_thumb.jpg

FanFest_2006.rar

Edited by teckus
Link to comment
Share on other sites

Hehe, se vede si Randall`u meu in unele poze :)

 

Oameni "faini"(ardeleneste zis), exceptand pe cei care din 10 in 10 minute iti cereau ba o tigara ba 5-10 mii lei sa-si ia o bere, ba da-mi si mie o gura din berea ta(cred ca-m dat 2 pachete de tigari), dar "faini" si ei :).

Se zice c-au fost 15000-20000 de oameni(cu tot cu cei care nu sunt oameni, ci animale - citez pe colegul de forum xBass @MichiBass]

 

Gunoaiele, din cauza lor lumea are o parere prosta despre rockeri, pe data viitoare sa bage taxa de intrare cum se baga la stuff anu asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.