www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Schimb Marshall Head Mg Hfx100 Cu Amp Lampi


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

1.Cabinet A Seria de amplificatoare QUAD 412 de la Kustom fac echipa buna cu head-urile QUAD 100 si QUAD 200. Utilizand patru difuzoare special create, cabinetele QUAD sunt facute pentru a oferi tonuri solide, joase puternice, medii bogate si inalte perfect echilibrate. Efectul general este un 412 face tot cel pui sa faca.

pret 650 ron negociabil...

 

2.Amplificatoarele din seria QUAD combina tonuri si performante uluitoare cu o prezenta scenica impresionanta. Oferind 200 W de putere, QUAD 200HD ofera flexibilitate prin cele doua canale cu patru modele de preamplificatoare. Canalul de Rhythm are doua alegeri de preamplificare (Fat/Lean), fiecare oferind ceva diferit sunetului: unul fiind clar si stralucitor iar celalalt este mai gras si cu atitudine. Canalul de Lead are si el doua modele de preamplificare: Grind si Punch. Grind ofera un ton modern american iar Punch ofera joase cu accent pus pe medii-inalte cu un ton britanic. Este ca si cum ai avea ce este mai bun din ambele lumi intr-un singur amplificator...

APLIFICATORUL ARATA FOARTE BINE SI IL AM DE 2 ANI CANTAT DE 3 ORI PE SAPTAMANA,A STAT NUMAI ACOPERIT CAND NU A FOST FOLOSIT.IL DAU PT CA E FOARTE PUTERNIC SI NUL FOLOSESC DECAT LA 20% DIN PUTEREA LUI PRET 850 NEGOCIABIL...

 

3.Cabinet B are aceleasi varacteristici doar ca primul are cele 2 difuzoare de sus inclinate pe spate si este cel care sta head-ul pe el ...pret 650ron negociabil

SAU TOATE LA 1800 RON (IN LOC DE 2850 . . . NOI E ADEVARAT)

 

Scuze pt varacteristici este caracteristici si mai multe detalii tehnice despre ele gasiti pe http://www.senia.ro/...-kustom-15983-3 si pe http://www.senia.ro/...hitara-1373-2/8

 

tel: 0769675368 sau 0724397718...

Attached Thumbnails

  • post-22354-0-20183500-1346332091_thumb.jpg
  • post-22354-0-12378900-1346332092_thumb.jpg
  • post-22354-0-31218800-1346332093_thumb.jpg te intereseaza un schimb cu astea tot pe lampi;1cabinet + head-ul la schimb ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

aha si mi am adus aminte head-ul are si efecte in reverb,flanger,tremolo,delay...etc sunt 8 toate si am zis ca sunt pe lampi pt ca si tu ai scris ca sunt pe lampi sau aplificarea pe lampi

 

trebuie sa ma lamuresti si tu ca in anunt scrie ca este un head mg 100 HFX si acum ai spus ca e un valvestate vs 100 cred asa ca sa stiu ce anume ai

Link to comment
Share on other sites

mg hfx1oo care este un valvestate

 

deci sa clarificam ca nu stiu ce sa mai zic

eu am scris ca este un amp head si ca l schimb pe un amp cu lampi deci mg ul nu este pe tranzistori.deci eu vreau sa dau un mghfx100 un head simplu / deci o amplificare fara boxe fara nimic. daca ai inteles sa mi zici. si eu vazusem pe net kustom ul tau insa nu scrie nicaieri ca e pe lampi si de aceea te mai intreb ai un link in care scrie ca e pe lampi?

 

eu am la el 2 pedale

una digitala dotata si cu tuner e facuta special ptr marshall mg si alta mai simpla cu 2 switch uri tot ptr mg ul asta

Edited by aliorneicev
Link to comment
Share on other sites

salut cred ca nu am un link oficial decat cel de la SENIA.RO unde am si lasat linkul lor pe anunt,dar eu stiu ca este pe lampi ca le am de 4 ani si cant cu ele si ca sa nu gresesc m am uitat in spate prin "gratar" si sunt lampi in picioare care se vad sar putea sa fie doar partea de amplificare pe iesire pe lampi dar LAMPI sunt sigur inauntru ca se vad,mai mult nu stiu ce sa ti spun ...

In ce priveste produsul tau il iau la schimb daca vrei binenteles doar pe head ul si 1 cabinet ca asa sa pot sa cant si pe head ul tau si celalalt cabinet daca nu am fost clar mai clarificam eu unul aminteles ce ai tu acum este un head marshall mg hdfx 100? corect...?

 

si foot swich-ul head-ullui binentelesiar cealalta pedala nu prea am inteles pt ce e sau ce face dar poate poti sa ma lamuresti

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.ro...Q9QEwAQ&dur=341

 

are un canal clean/crunch si altul od1 / od2 . deci pedala are 1switch ptr fiecare canal deci 2 switch uri pe pedala.

 

mai are un eq care memoreaza setarile / volum, medii, bas, inalte. mai are efecte cum ar fi reverb separat care poate fi prezent in acelasi timp cu chorus, phaser sau flanger pe un singur buton si pe alt buton delay deci. delay separat. reverb separat

 

mai are o setare de imitatie de lampa./are in spate fx loop adica send si return.

Edited by aliorneicev
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.