www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Caut Trupa In Bucuresti


Alin N
 Share

Recommended Posts

Salutare!

 

De la 1 octombrie voi incepe facultatea in Bucuresti deci probabil intre 20 si 25 o sa ma mut in Bucuresti (daca imi voi gasi ceva, daca nu, vad eu cum ma descurc).

Cum Ploiestiul este mort dpdv muzical, iar pt a continua cu actuala trupa ar trebui sa vin weekend de weekend inapoi (ceea ce nu imi convine), m-am hotarat sa caut ceva in Bucuresti. Cateva detalii despre mine:

Am 19 ani, cant la chitara din anul 2005 de prin toamna (DAR nu am studiat intensiv, deci nu va ganditi ca sunt un zeu), am experienta catorva concerte (am avut vreo 5-6 cantari cu trupa de acum prin niste baruri si una in aer liber la festival la FreeFest, care a iesit nasol, dar trecem peste). Nu ma axez pe un gen anume, cum faceam mai demult, ci caut sa invat si sa experimentez cat mai multe. Ce am cantat pana mai recent si am ascultat in draci o perioada de cand eram mai mic (pana prin clasa a10a) este ceva gen un hard rock, thrash, heavy gen Metallica, Judas, Ac/dc, Guns, Iron Maiden, Black Sabbath, ma rog... v-ati facut voi o idee cam la ce ma refer. Stiu cat de cat cu ce se mananca acest stil.

Acum, in schimb, as prefera ceva mai diferit. Ca genuri (urasc sa categorisesc pe genuri, dar ca sa isi faca lumea o idee) m-ar tenta ceva dark/experimental/psychedelic/neo folk rock, atmospheric/epic/dark/black/experimental/psychedelic metal, experimental post rock, chestii in genul acesta. Ca trupe care imi plac mai din aceasta sfera ar fi Isole, Alcest, Coulisses, Sunset in the 12th House, Oranssi Pazuzu (desi nu ma omor dupa ei), Solstafir, Hexvessel, Rose rovine e amanti, Summoning, Tenhi, Lustre etc. Nu are rost sa insir trei pagini de trupe. Sper ca v-ati facut o idee. Pe canalul meu de youtube puteti gasi doua piese care tind cel mai mult spre ceea ce vreau sa cant. Sweet Julie si Darkness, pe care le-am pus de asemenea si pe forum. http://www.youtube.c...20?feature=mhee

Pentru echipament, intrati la profil si veti vedea cam ce am. Posibilitati financiare pentru a contribui la inchirierea unei sali de repetitii ar fi, timp pentru repetitii, iarasi, ar fi (sunt la Academia Tehnica Militara, la civili, deci voi avea un program destul de lejer din cate am inteles). Repetitiile totusi as prefera sa fie in timpul saptamanii pentru ca , chiar daca nu ma intorc acasa in fiecare weekend voi mai pleca de nebun cand mi se pune pata pe la plimbari de cate un weekend.

 

De asemenea, as prefera sa fiu primit intr-o trupa deja formata si nu sa ne gasim cativa oameni sa ne trezim pe urma ca ne mai trebuie inca un membru sau doi si ca nu gasim. Sunt pe forum atatea anunturi de trupe care cauta cate un membru in Bucuresti si nu primesc raspunsuri. Asa ca pt bataie de cap minima (da, sunt si comod, dar in primul rand pentru a incepe sa cant mai repede) as prefera sa fiu luat intr-o trupa deja formata care are nevoie de un chitarist.

 

Ca persoana, la inceput nu sunt foarte deschis, dar ma acomodez destul de repede cu oameni noi, daca ne intelegem bine, ma implic foarte mult in proiectul muzical. Am specificat si aceste lucruri pentru ca eu consider ca intr-o trupa cel mai mult conteaza relatiile intre membrii trupei. Nu imi place sa fiu Pompiliu, am fost de cateva ori la viata mea din motive mai mult sau mai putin personale. De asemenea, ca toata lumea, urasc Pompiliii.

 

Contact: 0726 289 899 metal_messiah20@yahoo.com (pe mess sau pe mail).

 

Disponibilitate, dupa cum am spus si in primele doua randuri ale postarii, cel mai probabil dupa 1 octombrie.

Edited by metal_messiah
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.