www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tobar Caut Trupa Indie


computer_says_nay
 Share

Recommended Posts

Am 27 de ani, bat de vreo 4 si sunt din Bucuresti. Ma intereseaza o trupa indie rock'n'roll / garage / electro / synth-pop / post-punk / math-rock. Exemple de trupe: Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Joy Division, Interpol, M83, Foals, Two Door Cinema Club, Foster The People, Kasabian, White Stripes, The Hives, Strokes, White Lies etc.

 

La tobe sunt cam asa:

http://www.youtube.com/watch?v=OpYv21RV-K8

 

Piese facute cu Fractures, trupa in care am activat ceva ani: http://soundcloud.com/fractures-ro

 

Pe langa doua seturi de tobe (Ludwig pentru scena si inregistrat, si Millenium pentru repetitii) cu hardware si cinele, am si un MacBook Pro + MIDI controller Akai MPK mini pe care se poate compune.

Pe scena, folosesc in-ear-uri Shure si un mixer personal Mackie si bat cu metronom si cu backing track.

La Fractures, am realizat o parte din inregistrari si am mixat aproape toate piesele.

 

Nu vreau sa fiu neplacut, dar ca sa nu ne pierdem timpul reciproc:

- nu ma intereseaza alte genuri decat cele de mai sus

- nu ma intereseaza trupe incomplete (fara vocal, bassist etc.)

- nu ma intereseaza oameni fara experienta, care nu asculta muzica, sau care nu vin la repetitii

- nu ma intereseaza instrumentisti care nu sunt pe gen sau care nu-si compun singuri partile

- nu ma intereseaza virtuosi care canta mii de note pe secunda

- nu ma intereseaza mercenari sau oameni care nu se implica

- nu ma intereseaza oameni sub 20 de ani

 

Pot fi contactat DOAR la 0748 230 424 sau dragos.dulea@gmail.com. Nu-mi trimiteti PM pentru ca nu intru foarte des pe RGC.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.