www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sala De Repetitii Noua Bucuresti Zona Timpuri Noi


nelu_bass
 Share

Recommended Posts

De curand am reusit sa termin de antifonat o sala de repetitii pe care o si ofer spre inchiriat.

Sala are 5 m lungime 2,40m latime si 2,80 inaltime.

Accesul este 24 din 24 ore,pazita (sunt camere de luat vederi peste tot)si foarte aproape de statia de metrou Timpuri noi...cca 4 minute.Nu este in incinta Flaros sau pe alte strazi laturalnice.

Este antifonata exceptional si arata foarte bine pe interior.Am tinut foarte mult ca aspectul estetic sa nu lipseasca la interior.

Are pe interior polistiren de 2 cm,vata de 10 cm plus un material textil care are una din parti(cea care acopera vata)plastifiata.

Instalatia electrica este noua si are :

-siguranta generala

-siguranta pt priza de aer conditionat si cea pt aeroterma

-siguranta pt becuri

siguranta pt cele doua prize duble care pot fi folosite la alimentarea amplificatoarelor

Sigurantele separate au avantajul ca atunci cand intervine o problema pe la un bec sau priza,se opreste siguranta pt acea priza sau bec si repetitia poate continua.

 

Sunt instrumentist,am repetat in diferite locatii foarte mici,medii sau mari si stiu exact ce nevoi sunt pt a repeta intr-un deplin confort .Am facut rafturi pe care se pot pune atat husa sau case-ul pt toba mare si restul componentelor,tocuri de chitara si alte huse,incat ele nu vor ocupa din spatiul util.Sala are usa din metal si un geam de termopan.Pe jos,o portiune am ales sa o mochetez si pe alta am pus linoleum.Inauntru exista un cuier pt haine,cativa tamburei si dulapuri incastrate in perete.Sper ca pana la sfarsitul acestei luni sa pot cumpara si un aparat nou de aer conditionat.Absolut totul este cumparat nou in aceasta sala.

 

Chiar daca dupa dimensiuni sala pare mica,eu zic ca merita vazuta.Avantajul este ca daca sala este micuta si bine izolata atat termic cat si fonic,consumul de energie pe timp de vara sau iarna este destul de redus .

Este acces la un grup sanitar comun in curte.In viitorul apropiat am sa renovez un grup sanitar care este chiar langa sala si care va fi disponibil doar pt cei care vor repeta la aceasta sala.

Am facut un test de sunet inauntru si sunetul este foarte bun ! Se poate repeta la ce volum se doreste si la orice ora.

 

Conditii de inchiriere:

Sala se inchiriaza fara amplificatoare,mixer,monitoare,microfoane,cabluri sau toba.Din pacate nu dispun de asa ceva.

De preferat ar fi sa inchiriez unei singure trupe si pe termen lung,mai ales unor oameni seriosi,care au bunul simt si sa nu strice din neglijenta ceva prin sala,care sa pastreze curatenia in limita posibilitatilor si sa nu aiba in componenta membri agresivi ce pot intra in conflict cu vecinii.

Nu garantez,dar daca am sa pot,eu voi veni chiar sa fac curat in sala o data pe luna,la doua saptamani sau daca am timp chiar saptamanal.

Consumul de alcool sau droguri este interzis in incinta salii sau in afara ei.

Fumatul este interzis in sala de repetitie.

 

Garantia este de 300 lei si se plateste inainte,odata cu chiria pt luna in curs.

De exemplu: daca se doreste a se inchiria dupa data de 15 august,se da pe data de 14 august garantia de 300 lei+chiria pt o luna care permite folosirea salii pana pe 15 septembrie.

 

 

 

Pretul este de 550 Lei lunar plus curent electric.

 

Poze sper sa reusesc sa fac azi.

 

Contact aici cu PM sau nelu_bass@yahoo.com sau 0720.031.000

Edited by nelu_bass
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.