www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Thrash Metal, Cautam Baterist


vodevil
 Share

Recommended Posts

Trupa de thrash metal, cautam baterist sa detina tobe si sa fie capabil sa participe cu propriile compozitii pe partea de tobe + sa fie un om cu abilitatea de a utiliza critica constructiva in folosul compozitiilor celorlalti, si mai important: in folosul compozitiilor proprii.

 

Sa nu uitam ca trebuie sa fii capabil sa participi la chiria pe sala de repetitii unde fiecare va putea sa exersa 24/7 cat il tine deltoidul.

 

Momentan avem doua piese proprii, neinregistrate (momentan inregistrarile sunt facute de mine) si suntem intr-o perioada in care compunem, cu intentia de a inchiria o sala pe viitor (am avut una foarte buna, si speram ca vom gasi una cel putin la fel de buna).

 

Pentru detalii si alte chestii, cel mai bine imi lasati un mesaj pe privat eventual cu un mail/id/telefon.

 

Media de varsta : 22 de ani.

 

 

 

 

Bucuresti

 

 

Ca influente ne lipsesc stilurile : Metallica / Megadeth / Slayer / Pantera /etc. --- We go on our own way.

Edited by vodevil
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Avem 6 piese proprii, 2 demouri, avand ca tobe un drumMachine.

 

Am recitit anuntul si am uitat ca mai trebuie sa specific cateva chestii:

 

- avem sala de repetitii proprie de cateva luni bune, foarte bine echipata.

- sala are tobe(insa nu are pedala dubla).

- desi avem tobe, dupa probe, in cazul unei admiteri, bateristul nu trebuie sa vina mana in cur (fiecare am investit cate ceva pe echipamente).

- seriozitatea si placerea de a munci pe propriile piese este mandatory. Altfel: out.

- avem in medie 3 repetitii/composing-sesions pe saptamana, fiecare sesiune avand o durata medie de 4-5 ore.

- sala este la Timpuri Noi, in incinta Flaros, se poate repeta 24/7, trebuie sa participi cu partea ta de chirie in functie de numarul de oameni. Chiria este 400, in concluzie, daca suntem 4 insi, fiecare va contribui cu 100 de lei.

 

Urmatoarele repetitii au loc intre 3 si 7 ianuarie 2013.

 

Contact:

 

Pentru detalii si alte chestii, cel mai bine imi lasati un mesaj pe privat eventual cu un mail/id/telefon.
Edited by vodevil
Link to comment
Share on other sites

Avem 6 piese proprii, 2 demouri, avand ca tobe un drumMachine.

 

Am recitit anuntul si am uitat ca mai trebuie sa specific cateva chestii:

 

- avem sala de repetitii proprie de cateva luni bune, foarte bine echipata.

- sala are tobe(insa nu are pedala dubla).

- desi avem tobe, dupa probe, in cazul unei admiteri, bateristul nu trebuie sa vina mana in cur (fiecare am investit cate ceva pe echipamente).

- seriozitatea si placerea de a munci pe propriile piese este mandatory. Altfel: out.

- avem in medie 3 repetitii/composing-sesions pe saptamana, fiecare sesiune avand o durata medie de 4-5 ore.

- sala este la Timpuri Noi, in incinta Flaros, se poate repeta 24/7, trebuie sa participi cu partea ta de chirie in functie de numarul de oameni. Chiria este 400, in concluzie, daca suntem 4 insi, fiecare va contribui cu 100 de lei.

 

Urmatoarele repetitii au loc intre 3 si 7 ianuarie 2013.

 

Contact:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Trupa de thrash metal, cautam baterist sa detina tobe si sa fie capabil sa participe cu propriile compozitii pe partea de tobe + sa fie un om cu abilitatea de a utiliza critica constructiva in folosul compozitiilor celorlalti, si mai important: in folosul compozitiilor proprii.

 

http://forums.rgc.ro/topic/81738-thrash-metal-cautam-chitarist/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.