www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Asigurare Instrumente


Victor
 Share

Recommended Posts

Avand in vedere ca din pacate pe forumul asta s-au tot plans diversi ca li s-au furat instrumente de valoare, iata ca exista o solutie. In ce masura merita veti judeca voi. Mie doar mi s-a parut interesant ca exista un serviciu dedicat pentru asa ceva:

 

http://www.anderson-...-insurance.html

Edited by Victor
Link to comment
Share on other sites

probabil o fi existand si la noi, nu cred ca e nevoie sa mergi pana in (inclusiv legislatia care se aplica) california. probabil o companie de asigurari poate lua in calcul asa ceva, adica o asigurare dedicata, din moment ce nu o face e gratis. overall nu are cum sa fie sa spunem profitabil pt client, din moment ce valoarea instrumentului probabil o acopera dupa max cativa ani de plata a politelor, asa ca eventual daca o fi vorba de pianu lu strabunicu sau vreun instrument cu adevarat vintage si valoros, ceea ce nu prea cred ca se gaseste in rro. teoretic poate intra si in bunuri mobile asigurate o data cu imobilul, bineinteles subevaluate la greu.

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca exista in Romania vreo firma de asigurari care sa se bage la asa ceva pentru ca habar nu au cu ce se mananca. Hai sa-ti zic o poveste, in urma cu cativa ani lucram cu caini utilitari, si anume caini de cautare si salvare. In cainii astia intra multi bani, timp, energie, antrenament ca la un moment dat sa aiba o sansa sa salveze viata cuiva. Fiind o activitate foarte riscanta pentru caine, in eventualitatea in care cainele moare in misiune sau chiar in antrenament sunt o gramada de bani pierduti. Asa ca am cautat sa asiguram cainii. Nu am gasit nici o firma in Romania dispusa la asa ceva. :)

La noi daca nu e masina sau imobil nu cred ca ii intereseaza.

Link to comment
Share on other sites

Guest serby
La noi daca nu e masina sau imobil nu cred ca ii intereseaza.

Exista asigurari ceva mai destepte pentru echipamnete.

Acum un an am vorbit cu unii de la Allianz ca sa imi asigur niste Servere si chiar datele clientilor care existau pe servere.

Treaba este ca totul se facea foarte complicat, cu o grmada de audit-uri si alte alea iar costurile erau destul de mari.

Initiativa Vodafone cu asigurarea pentru telefoane mobile si cea a lui F64 cu asigurarea la aparate de fotografiat sunt interesante. Probabil ca un magazin mare de instrumente va introduce o forma de asta de asigurare.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca exista in Romania vreo firma de asigurari care sa se bage la asa ceva pentru ca habar nu au cu ce se mananca. Hai sa-ti zic o poveste, in urma cu cativa ani lucram cu caini utilitari, si anume caini de cautare si salvare. In cainii astia intra multi bani, timp, energie, antrenament ca la un moment dat sa aiba o sansa sa salveze viata cuiva. Fiind o activitate foarte riscanta pentru caine, in eventualitatea in care cainele moare in misiune sau chiar in antrenament sunt o gramada de bani pierduti. Asa ca am cautat sa asiguram cainii. Nu am gasit nici o firma in Romania dispusa la asa ceva. :)

La noi daca nu e masina sau imobil nu cred ca ii intereseaza.

acum exista .. eu am 10 caini de valoare mare si am vrut sa ii asigur dar imi cerea extrem de mult .. parca jumatate din valuarea cainelui adica cam 500 de euro de caine ..

Link to comment
Share on other sites

LOL, deci irealist, nefiabil si tipic romanesc. Iti zic eu ce s-a intamplat ti-au facut un pret prohibitiv in speranta ca-i vei refuza. Adica: pe hartie asiguram orice, practic si realist numai ce vrea muschiu nostru. Treaba cu F64 misto totusi. Cred ca speranta e intr-adevar spre comercianti specializati mai degraba decat la firmele de asigurari.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.