www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boss Rc-20Xl


Recommended Posts

nu e vorba de metronom ci de ritmuri adica poti canta cu el live . eu sunt foarte interesat sa cumpar un looper dar pretul cerut de tine este destul de mare, gasisem un tip din iasi cu 500 lei functional 100% dar cand am avut banii il vanduse. daia te-am intrebat daca se poate repara ca banuiesc ca nu s-a stricat asa pur si simplu ci a fost ori alimentat necorespunzator ori a fost manipulat necorespunzator

Link to comment
Share on other sites

Hmm...Pot sa-l dau la 550 ron mai jos din pacate nu :( si asata nu pt ca-s io incapatzanat si tin de pret , sunt alte considerente. Sincer nu cred ca s-a stricat din cauza alimentarii sau ca a fost scapat pe jos cum mai zic unii, posibil sa fii fost manipulat incorect dar nici asta nu situ cum. Eu unu stiu ca ritmurile astea sunt scrise intr-o memorie eprom sau ceva. Din pacate aparatele astea nu au nici o mufa de comunicare cu un pc sau ceva ca sa faci un update de firmware etc. Singura modalitate ar fii inlocuirea sau rescrierea acelei memorii. Posibil sa fie chestie de o ora pt cine se stie.

Atentie metronomul functioneaza si bate in tempo stabilit doar ca nu bate cu tonurile (cele 8) cu care a fost echipat din fabrica.

Link to comment
Share on other sites

Sunetul standard al metronomului se poate schimba, deci daca nu-ti place cum suna schimba-l (afli in manual cum). Am si eu un looper din asta si e foarte bun. Pretul tau insa e foarte optimist, nu se vand niciodata cu mai mult de 500 de ron astea, second-hand. Asta mai ales pt ca a aparut o generatie noua de la Boss, care e stereo si are durata de inregistrare mai mare.

Edited by Utopian Mintrubber
Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu pretul :) , sunt eu mai optimist probabil :P dar daca cer pretul ala sigur se gasesc 10 care sa-mi dea cu mult sub ....samd... cat despre sunetul care se paote schimba , stiu asta :) am incercat , din pacate nu se paote schimba , toate cele 8 posibile sunete fac la fel...

come on people , negociabil !!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.