www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[Partitura] Warmen - Beyond Abilities


Octavian Dan
 Share

Recommended Posts

Nu am putut sa gasesc absolut nicaieri o partitura macar...

Am cautat fisiere .midi si nu am gasit.

Am gasit doar taburi pentru chitara, si alea nu-mi prea folosesc, avand in vedere ca vreau sa o cant la clape si habar n-am sa citesc o tabulatura de chitara...

Daca e cineva binevoitor care sa imi spuna de unde as putea sa fac rost de o partitura (sau chiar un fisier midi mi-ar folosi aproape la fel de mult) as aprecia foarte mult :)

Link to comment
Share on other sites

Presupun ca nu prea stii despre ce e vorba, asa ca incerc sa iti explic. In partea din dreapta jos a paginii din link, e un mare buton pe care scrie Download Beyond abilities Fuitar Pro Tab. Dupa ce descarci fisierul, il poti deschide cu Guitar Pro, soft pe care il poti lua gratuit pentru o perioada de pe site-ul lor. http://www.guitar-pr...php?pg=download

Odata deschis cu Guitar pro, ai partiturile pe instrumente. O sa remarci instrumentele in partea de jos a interfetei softului. Ai de asemenea optiuni de export, atat midi cat si pdf.

Succes.

PS: daca e vreo problema si nu-ti iese, zi-mi si iti export eu.

Edited by Rãspopitu'
Link to comment
Share on other sites

hm...am downloadat programul, l-am instalat, am downloadat fisierul, dar am intampinat alta problema:

nu stiu cum sa il deschid. banuiesc ca optiunea ,,import" e aia pe care trebuie sa o folosesc, dar cand dau click acolo nu se intampla nimic...

am incercat si sa trag fisierul inauntrul ferestrei, dar nici asa nu vrea.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.