www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Tribute Queen - Bucuresti - Cautam Vocaliste Pentru Cor


ovi_turcu
 Share

Recommended Posts

Salutari!

 

Sunt Ovidiu Turcu - vocalistul fostei trupe de Heavy Metal Legacy, din Bucuresti. Anul acesta am inceput un nou proiect: o trupa tribute Queen. Unul din motivele pentru care am renuntat la Heavy Metal este ca piata de underground de la noi s-a imputzit rau, intrucat o mana de impresari a monopolizat-o total. Totul e pe smenuri si in underground... Deci, hai sa iesim din Underground :))

 

 

 

Cine vrea sa se bage trebuie sa stie ca e un proiect FOARTE complicat, cu mult de munca si trebuie in primul rand ureche muzicala BETON.

 

Partea centrala din acest proiect va fi corul, care consta din 3 sau 4 voci feminine (trebuie sa urce destul de sus), si 2 masculine. Fiecare persoana va avea vocea ei distincta in majoritatea cantecelor.

 

Am avea nevoie de o voce de soprana (intrucat e de urcat sus), dar ar fi bine sa poata si sa coboare..

 

Oricum, ideea e ca avem nevoie de o persoana FOARTE serioasa, care sa vina la TOATE repetitiile si sa isi faca temele acasa (adica sa invete fragmentele de voce trimise pe mail).

 

La inceput nu are cum sa fie vorba de vreun castig material, dar in viitor, totul este posibil (speram).

 

Componenta trupei (pana acum):

 

Ovidiu Turcu: voce solo + pian / chitara

Andrei Peretianu: chitara

Sabin Turcu: bas + vocea 4/5

Tani: tobe + vocea 5/6

Aura: vocea 3/4

Raluca: vocea 2/3

 

 

Voi posta o inregistrare provizorie a trupei in curand..

 

Corul poate merge in 5 sau 6 persoane... de preferat ar fi 6, dar daca nu, e ok si in 5.

 

Rog persoanele interesate sa ma contacteze URGENT la 0745 668 932 sau 0724 414 692

 

Toate cele bune!

 

Ovi

Edited by ovi_turcu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.