www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Caut Trupa In Iasi


the outsider
 Share

Recommended Posts

Cum spune si titlul caut trupa in Iasi.

Cant la chitara de mai bine de 7 ani.

Cel mai bine ma simt pe postul de lead guitar,fac si rhythm cand ma apuca.

Genuri:alternative,pop rock,classic rock,am niste influente de jazz.

NU fac shred,nu cant metale sau chestii heavy.

Am experienta de trupa,am facut parte din mai multe band-uri,am cantat si pe scena.

La capitolul scule stau binisor(am trecut printr-o perioada mai grea si am fost nevoit sa mi vand toate sculele,recent am inceput sa mi refac ''arsenalul''),din rig-ul meu lipsesc 2 pedale,problema care se va remedia in urmatoarele saptamani,am 2 chitari electrice,daca e vorba si de ceva acustic va trebui sa mai asteptati,sunt foarte pretentios cand vine vorba de acustica,deci sar putea sa mai dureze ceva vreme pana cand voi achizitiona una.

Am 26 de ani,deci caut sa fac parte dintr-un band cu varste cuprinse intre 19-30 ani.

Am job si iubita,lucrez 3 zile pe sapt,restul de 4 zile sunt la dispozitia band-ului doar daca apare ceva si nu pot sa fiu prezent la adunare.

Caut atmosfera de prietenie in primul rand,nu doresc sa mi castig existenta din muzica sau ''band de nunta''.

Imi place mai mult sa compun si sa improvizez decat cover-uri sincer ,am multe idei care asteapta sa fie fructificate,deci sa zic intr-un fel ca cover band-urile sunt excluse,2 sau 3 coveruri in repertoriu merge dar trebuie sa fie o trupa care sa vrea sa compuna.

Daca mai sunt si alte intrebari sau sunteti interesati pot fi gasit la 0753 983 007 Bogdan sau principele@ymail.com

Edited by the outsider
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu as face o trupa, eu sunt cu vocea si ma pot acompania cu chitara (am 23 de ani). Am si proiecte personale, dar nu m-am gandit sa le dezvolt cu o trupa si m-ar preocupa mai mult cover-urile ... mie place mult rhcp, bob marley, lenny kravitz si genurile lor plus influente de blues, jazz, bossa nova

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.