www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Membrii Pentru O Trupa Bluesrock In Cluj-N


Guest Iuan Din Deal
 Share

Recommended Posts

Guest Iuan Din Deal

Pana acuma suntem doi chitaristi axati pe genu bluesrock (guns, led zepp, etc) care vrem sa facem o trupa, de acelasi gen.

 

Scule avem (sistem PA de 500 de W, mixer, putem face rost si de microfoane), dar ne mai trebuie si membri cu care sa cantam. Ne-ar interesa o formula tipica de rock de 2 chitaristi, basist, tobar si vocal.

 

Cerinte de sistem:

-Pentru tobar: sa poti tine un ritm constant, sa ai inspiratie la improvizatie si ar fi bine sa ai tobele tale acasa pe care sa poti exersa si compune. Ar fi un foarte mare plus daca ai avea acasa spatiu pentru repetitii, da nici asta nu-i musai.

-Pentru basist: un minim de experienta cu instrumentu tau, sa stii canta riffuri de bluesrock si ceva mai complexe/rapide, si evident sa poti sa te sincronizezi foarte bine cu tobaru, dar chestia asta se exerseaza oricum in trupa.

-Pentru vocal: alte cerinte decat sa nu falsezi nu prea avem. Vocea placuta ii un plus, evident.

 

Cat despre noi doi, eu (a.k.a. Ionut) am influente un pic mai metal si post-rock/metal (Russian Circles), stoner si progressive (Fu Manchu, The Sword, Mastodon, Tool), dar si blues si hard rock (AC/DC, Audioslave, Guns).

The other dude (Adi) are influente blues/bluesrock (Guns, Zakk Wylde, Aerosmith, AC/DC), metal (Metallica, Motorhead, Ozzy, Pantera), alt-rock(Muse, Rage Against The Machine, Lenny Kravitz, Foo Fighters), blues(ZZ Top, Santana) si multe altele la amandoi.

In general avem gusturi cam la fel, cu mici diferente, cat sa asigure diversitate si inspiratie la compus.

Eu cant cam de 5 ani, iar Adi cam de 3. Adi are si experienta live (a avut cateva concerte), iar eu am numa experienta cantand cu alte trupe, dar numai repetitii, nu live.

Eu ma mai pricep si la sonorizari, inregistrari, si mixari (in caz ca am inregistra un demo sau ceva).

Contact:

Adi: adi_nechita11@yahoo.com 0747 589 930

Ionut (sau Vasile, cum vreti): campeanionut93@yahoo.com 0748 095 046

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.