www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Studio De Inregistrari Mobil


Michell
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor, si salutam si "concurenta" cu multe scule profi si probabil si oameni capabili...Iata ca vin cu o alternativa, zic eu interesanta....cu un mini-studio mobil cu care ma pot deplasa la sala de repetitii a trupei respective. Vin, montez, cablez, trag, mixez si fac si master (asa cum ma pricep) la preturi decente.

 

Atasate sunt 2 piese si specificatiile tehnice sunt...

 

 

Rec @ 48.000 Hz / 24 bit

 

Set microfoane de toba (Samson) pe fiecare element al tobei

 

Vocea este trasa cu Shure SM 58

 

Chitarile sunt preluate cu SM 57

 

Placa de sunet M-Audio Fastrack ultra 8 R

 

Mixat in Monitoare KRK Rockit 6

 

 

 

Pretul este de 100E per piesa , nu conteaza timpul , nu lucrez la ora.

 

Va rog sa ascultati, si decidetzi singuri daca raportul de calitate-pret este ok cu ceea ce aveti ca si perspectiva.

 

Multam fain....

 

Tel contact: 0724.119.092

Prea Tarziu - White Shirt (Master 2012).mp3

Prea Tarziu - Last Beer (master 2012).mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

salutare Ovi.... :drum:

 

Mi-ar fi placut sa pot trage totul dintr-o bucata....dar din pacate n-am avut atat de multe input-uri la dispozitie iar placa M-Audio Ultra 8R nu dispune de ADAT IN...n-au catadicstit sa-i puna si asa ceva..deci in concluzie am tras toba iar apoi toate instrumentele ....la final vocea.

Procedura a fost una clasica ca in orice sesiune de inregistrari. Doar ca am folosit niste echipamente IEFTINE ca un experiment pentru a demonstra ca atunci cand NU dispui de bani sau de echipament puternic se poate face totusi treaba decenta :)

 

Alte intrebari costa 2 lei minutul de raspuns...hehehe, glumesc, evident...toate cele bune si rock pt toata lumea :rock:

Edited by Michell
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Concurs la STUDIO !!!

 

Pentru ca sustinem fenomenul underground oferim noi, studio-ul o inregistrare profy ....Facem un concurs cinstit (mai ales ca noua nu ne iese nimic), si primele 3 trupe primesc o inregistrare gratis.TOT ce trebuie sa faceti este sa trimite-ti o inregistrare video (cu camera/tel mobil) cu trupa voastra pe adresa de mail: radu.florea1979@yahoo.com

 

Atentie!!!! Piesele care castiga sunt cele care apar din filmarile video. Daca trupa X castiga concursul in urma video-ului in care canta piesa Y...piesa Y va fi trasa in studio.

 

Fisierul video trebuie sa incapa pe mail (25 mega) cat duce yahoo. Nu se accepta transfer.ro

 

Mai multe datalii pe mail.

Edited by Michell
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Guest heavymetal

Iata ca nu e Craciunul si nici mie nu-mi vine sa fac pe mos Cracanel dar pt ca pot...fac urmatoarea oferta...

 

La primele 2 piese trase, 2 gratis pentru fiecare trupa noua cu care lucrez... :)

 

Astept si sunt gata de lucru :rock:

Salut! Mai e valabila oferta asta? :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.