www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

decisii....decisii.....


Guest lache92
 Share

Recommended Posts

Guest lache92

sal all

as vrea sa imi cumpar si eu o chitara electrica shi un amplificator.

Ce imi sugerati sa cumpar? Daca se poate sa nu depaseasca 15 milioane.

ms mult!

 

PS

stiu ca se scrie decizii shi nu decisii XD

sut doar putin obosit, shi putin ametit poate :)

Edited by lache92
Link to comment
Share on other sites

Guest lache92

XD pai am facut 2 ani chitara clasica la SPA dar m-am lasat shi dupa o saptamana tot ce mai stiam era cum sa tin chitara...acum invat chitara acustica(un tutorial pe internet) deci se poate spune k nu stiu mai nimic XD

shi chitara electrica.....as vrea sa imi cumpar una dar in cel putin un an, acum am treaba cu cea acustica :)

ce stil as vrea sa cand???pai...rock :) (nu stiu care sunt stilurile dar dak exista rock pe asta il vreau!)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

pai daca vrei sa-ti peste un an:) mai asetapta.. nu intreba de pe acum ca nu se stie ce o sa-ti doresti tu peste un an sau ce o sa fie pe piata peste un an

Link to comment
Share on other sites

Guest lache92

k pai atunci cam cat ar costa o chitara buna (electrica) shi un amplificator?

presupun k nu se schimba preturile chiar asa mult...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mircea19

pai depinde la ce vrei sa le folosesti....ce sunet urmaresti... si la ce nivel? si depinde si de suma de bani de care dispui

Link to comment
Share on other sites

Guest crazy_wookie

vezi ca la guitar shop sunt chitari la super preturi.. promotia asta ar mai trebui sa dureze pana la sfarsitul verii.. eu cel putin mi'am luat un squier bullet la doar 4 milioane.. acuma nu pot sa zic ca e o super chitara.. dar pt ce incepator sunt eu.. deh.. merge

si daca mai pui 2 mil iti iei un squier affinity.. este o chitara de calitate ideala pt incepatori.. tu ai spus ca vrei sa canti rock.. squier affinity are doze simple.. daca o sa vrei sa canti ceva mai hard probabil o sa vrei mai tarziu sa iti pui niste doze duble

.. oricum .. pt suma de bani de care ai zis tu ca dispui cred ca un squier affinity ar fi cea mai inteleapta alegere.. asta in cazul in care vrei o chitara noua

la capitolul amplificator.. eu folosesc compul :)

Edited by crazy_wookie
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Daca vrei sa canti rock mai greu sau metale ia-ti o chitara cu cel putin o doza dubla in bridge... in rest tine de gust. Pana in 15 milioane cu tot cu amp daca vrei noua as zice sa iti canalizezi banii spre o chitara cat mai buna si de amplificator mai vezi tu. Te poti uita peste squier, ibanez (dar nu modelele GIO...), eventual hohner... sa nu uitam de grosmann... probeaza mai multe instrumente sa vezi care il simti mai bine pe tine, ca la sunet nu cred ca vei observa mari diferente. In ce priveste amplificatorul sau pedala de efecte rog membrii mai experimetati ai forumului sa raspunda ca eu sunt prea incepator sa pot clasifica amplificatoare :) .

 

PS: Si eu am zis asa cand m-am apucat de acustica: "Numa peste vreo 1 an imi iau eventual electrica..."... si peste 4 luni deja am inceput sa chinui o electrica(ibanez sa120 daca te ajuta cu ceva) :) .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.