www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Alegere Orga/clape


Compact
 Share

Recommended Posts

Desi e forum de chitaristi, am pus la cafenea, fiind legat in mod direct doar de muzica.

 

Doresc sa cumpar o orga, mai entry-level, si convenabila ca pret.

 

Pana acum mi-a ramas gandul la cele Yamaha, am vazut pe net recenzii bune despre ele, chiar si filmari, suna bine...

 

Modelele intre care optez ar fi YPT-210 si YPT-220.

 

Dar am o problema. Exista si alte modele care arata identic, dar sunt mai scumpe. La un magazin de muzica am intrebat,si mi-au spus ca difera doar plasticul din care sunt facute... Iar pe un alt forum, cineva spunea ca cele YPT sunt pt copii, iar PSR mai bune, si ca sunetul e diferit.

 

YPT-210 = PSR E313

YPT-220 = PSR E233 = PSR E333

 

Cine se pricepe sa-mi spuna cu adevarat daca e vreo diferenta sau nu intre ele? (In afara de cea de pret)

Link to comment
Share on other sites

YPT-210 am eu acasa; nu e de copii, insa este de incepatori: clape usoare, fara touch-sensitive sau aftertouch sau alte chestii, merge si pe baterii, difuzoare slabute calitativ. Tonurile sunt asa si-asa, pianul este decent (ascultat prin amp, nu prin difuzoarele proprii). Are insa citeva dotari de clapa adevarata: line out, conexiune pedala, midi in-out.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.