www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Steve Vai Tender Surrender Cover Pe Scena


David777
 Share

Recommended Posts

eu am mai zis-o: esti foarte tare raportat la varsta si experienta.

 

Pacat doar ca e filmata dintr-un unghi dezavantajos. Piesa este una din my Top 10 ever.

 

Ti-as sugera sa ne incanti si cu "Windows to the soul" ca tot esti "VAI forever!"...insa atentie la expresivitate; e fenomenala.

 

Si celor care doar cred ca stapanesc bine chitara (cand in realitate sunt praf): watch this over and over!

 

Bafta

 

PS: eu ma exclud din categoria de mai sus pentru ca eu nici macar NU cred ca stiu sa zdrangan la chitara (ca sa nu existe discutii)

Link to comment
Share on other sites

Felicitări şi din partea mea! Te-am văzut şi la Bluzău şi mi-a plăcut.

 

Fiind mare fan Vai, probabil ştii deja de produsele astea http://www.licklibrary.com/Search.aspx?SearchQuery=learn%20to%20play%20steve%20vai Voiam, totuşi, să le scot în evidenţă, pentru că mi se par cele mai potrivite pentru cineva care vrea să înveţe piesele cele mai cunoscute ale lui Vai 1-1.

 

Succes şi spor mai departe!

 

P.S. Aşa cum ţi s-a mai spus, avînd o tehnică remarcabilă, ar fi interesant de ştiut cum stai cu teoria şi cînd o să auzim şi ceva propriu, chiar şi numai cîteva lick-uri legate, fără pretenţie de cîntec cap-coadă.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.