www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocal, Caut Sa Ma Alatur/formez Trupa Axata Pe Material Propriu


Bibanul
 Share

Recommended Posts

Salut,

 

Ma numesc Razvan, am 29 de ani. In momentul de fata nu am nicio alta colaborare si, asa cum mentionez si in titlu, m-ar interesa postul de vocal intr-un proiect axat pe material propriu. Mentionez ca ceva material propriu am si eu si mi-ar placea sa-l interpretez live. Pot face si chitara ritm, insa prefer sa nu - mi-ar placea sa iau chitara in brate la numai cateva piese.

 

Influentele mele sunt din sfera classic rock (Zeppelin, Gn'R, Aerosmith, Whitesnake, Springsteen, Dire Straits, etc) si cam asta e sunetul pe care il vanez. Mentionez totodata ca nu am nimic impotriva catorva cover-uri in cadrul unui concert, insa mi-as dori ca cel putin jumatate din ce se canta pe scena sa fie material propriu.

 

Atasez cateva bucati de piese de pe un album propriu si un acustic live relativ recent.

 

Contact: razvanalbu@hotmail.com sau PM.

 

Bafta!

 

02 Backdoor.mp3

04 Mala St.mp3

05 Shuffle Em Up.mp3

Walk_This_Way.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut,

 

Ma numesc Razvan, am 29 de ani. In momentul de fata nu am nicio alta colaborare si, asa cum mentionez si in titlu, m-ar interesa postul de vocal intr-un proiect axat pe material propriu. Mentionez ca ceva material propriu am si eu si mi-ar placea sa-l interpretez live. Pot face si chitara ritm, insa prefer sa nu - mi-ar placea sa iau chitara in brate la numai cateva piese.

 

Influentele mele sunt din sfera classic rock (Zeppelin, Gn'R, Aerosmith, Whitesnake, Springsteen, Dire Straits, etc) si cam asta e sunetul pe care il vanez. Mentionez totodata ca nu am nimic impotriva catorva cover-uri in cadrul unui concert, insa mi-as dori ca cel putin jumatate din ce se canta pe scena sa fie material propriu.

 

Atasez cateva bucati de piese de pe un album propriu si un acustic live relativ recent.

 

Contact: razvanalbu@hotmail.com sau PM.

 

Bafta!

 

 

 

 

 

De unde esti? ca ma intereseaza un vocal.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Salut,

 

S-au schimbat putin datele problemei: trupa s-a format, suntem momentan 4 oameni (voce, chitara, bas, toba), toti cu experienta anterioara, cativa chiar prin trupe destul de cunoscute.

 

Cautam de cateva saptamani un al doilea chitarist sau clapar (varsta cuprinsa intre 23-33 ani, insa bineinteles ca pot exista exceptii). Raman valabile piesele postate in primul anunt pentru o idee asupra stilului abordat.

 

Treaba suna bine desi inca suntem la inceput (4-5 repetitii la activ), deci este momentul ideal sa ni se mai alature cineva. Estimam ca iesirile pe scena sa inceapa de undeva din luna septembrie; momentan am lucrat cca. 7-8 piese.

 

Pentru contact, PM sau mail la razvanalbu@hotmail.com

 

Multumim!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.