www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tobe Stagg Pao


Recommended Posts

Set tobe Stagg Pao

 

Seria Pao de la Stagg este o serie superioara din punct de vedere al calitatii sunetului fata de alte seturi produse de Stagg. Nu sunt tobe pentru a fi folosite in studio desi am inregistrat piese cu trupa(sunet surprizator de bun)- pot trimite sample la cerere. Un set de tobe acceptabil din punct de vedere al calitatii sunetului, extraordinar insa pentru incepatori si repetitii !

 

Setul contine :

 

Snare Yamaha metalic 14" cu fațe originale Yamaha; (Sunet impunator caracteristic pentru Punk-Alternativ-Metal dar si pentru un grungy Dubstep/Drumstep)

Tom 12" , Tom 13" cu fețe Remo Ambassador Coated respectiv Emperior Clear; (Sunet diferit, semi-plin cu duratã rezonanța medie)

Floor tom 16" - fațe originale Stagg dar suna bine; (Un sunet semi-spart, puternic si bãsos)

Bass drum 22"/22" - fațe originale Stagg dar toba este "tunata" burete pe interior - (sunet foarte patrunzator si puternic)

Stativ fus Stagg Pao.

Pedala bass drum Stagg - Am schimbat arcul si beaterul pentru a o face mai "usoara". Se comporta foarte bine ! (De la o scara la 1-10 : Viteza 7,5, Stabilitate 7).

Suport cinel.

 

Aditional se vand si Capace fus 14" Paiste 03' si Ride 20" Sabian B8 pro.

 

Pret: 700 lei - usor negociabil!

 

In afara pretului stabilit sunt interesat si de schimburi cu Biciclete BMX (Exclus DHS sau firme de 2,5 lei :P) sau hardware tobe, cinele(Serii superioare Zildjian & Sabian), tobe electronice.

Contact pe PM sau alex.vinulescu@yahoo.comicon_woot.gif

post-11688-0-63433200-1335428345_thumb.jpg

post-11688-0-95131800-1335428360_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 2 weeks later...
Guest Murphys

Snare separat? Sau daca sti pe cineva care sa aiba un snare tocmai bun pentru dezmembrat.

 

Trimite un mail cu raspunsul tau pe punk_x_ics@yahoo.com

Edited by Murphys
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

as putea fi interesat; zi-mi daca tobele sunt zgariate, rupte, crapate sau ce alte defecte au ; asta ca sa stiu pt ca nu pot veni pana la tm si daca mi le trimiti prin curier si vad ca nu sunt in regula , sa nu fiu pus in situatia de a ti le trimite chiar in clipa aia inapoi; in al doilea rand , care ar fi pretul final (stiu ca la curier ma costa 100 ); mersi, bafta !

 

fa , te rog , un pret daca iti iau la pachet tobele si cinelele pe care le mentionai, adica crash-ul si ride-ul (sabian b8) si capacele paiste ; mersi !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.