www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cantec Nou Alchemy Of Death


Recommended Posts

Sunt un one-man-band din Iasi,am 17 ani.

Am re-mixat si re-masterizat un cantec mai vechi.Melodia este! METAL!.

Astept orice tip de feedback,tinand cont ca sunt destul de nou in acest domeniu si ca nu am ca scule decat un digitech gsp 21 de vreo 20 de ani.

Link-ul il gasiti pe pagina de facebook la:(Eu zic ca se merita sa dati like pentru auzi melodia)

(numele e 'This is war')

https://www.facebook.com/alchemyofdeath

Link to comment
Share on other sites

Sunt un one-man-band din Iasi,am 17 ani.

Am re-mixat si re-masterizat un cantec mai vechi.Melodia este! METAL!.

Astept orice tip de feedback,tinand cont ca sunt destul de nou in acest domeniu si ca nu am ca scule decat un digitech gsp 21 de vreo 20 de ani.

Link-ul il gasiti pe pagina de facebook la:(Eu zic ca se merita sa dati like pentru auzi melodia)

(numele e 'This is war')

https://www.facebook.../alchemyofdeath

 

Eu am ascultat-o fără Like (de pe Bandcamp) și nici n-am cont de Facebook :P:)

 

Sincer, melodia mi se pare așa...atmosferică. Ăsta e un eufemism pentru "monotonă"... Cu siguranță ai niște idei bune pe-acolo și meriți felicitat măcar pentru că ai dus de unul singur pînă la bun sfîrșit o piesă. Dar e cam săracă și ce o face cu adevărat monotonă e toba. E fix aceeași bătaie *bum-țî-bum-țî* cap-coadă. Solo-ul nu-i rău, dar, în locul tău, aș mai munci un pic la solo și l-aș face melodie (adică lead). Fă-l un pic mai elaborat și pune-l ca o altă frază de lead. Părerea mea, acuma, sigur, de gustibus.

 

Și mai schimbă linia de tobe. :)

 

Repet, în încheiere, te felicit sincer pentru reușită. Nu e ușor și unii ca mine știu că îți trebuie un pic de curaj și determinare să duci o piesă la capăt, de unul singur.

Link to comment
Share on other sites

Eu am ascultat-o fără Like (de pe Bandcamp) și nici n-am cont de Facebook :P:)

 

Sincer, melodia mi se pare așa...atmosferică. Ăsta e un eufemism pentru "monotonă"... Cu siguranță ai niște idei bune pe-acolo și meriți felicitat măcar pentru că ai dus de unul singur pînă la bun sfîrșit o piesă. Dar e cam săracă și ce o face cu adevărat monotonă e toba. E fix aceeași bătaie *bum-țî-bum-țî* cap-coadă. Solo-ul nu-i rău, dar, în locul tău, aș mai munci un pic la solo și l-aș face melodie (adică lead). Fă-l un pic mai elaborat și pune-l ca o altă frază de lead. Părerea mea, acuma, sigur, de gustibus.

 

Și mai schimbă linia de tobe. :)

 

Repet, în încheiere, te felicit sincer pentru reușită. Nu e ușor și unii ca mine știu că îți trebuie un pic de curaj și determinare să duci o piesă la capăt, de unul singur.

Multumesc pentru feedback.Am insa o intrebare:la ce te-ai referit cand ai zis '' l-aș face melodie (adică lead)"?(adica mai lent si mai melodios,sau cum?)

Link to comment
Share on other sites

 

Multumesc pentru feedback.Am insa o intrebare:la ce te-ai referit cand ai zis '' l-aș face melodie (adicã lead)"?(adica mai lent si mai melodios,sau cum?)

 

Nu neaparat mai lent si mai melodios. Ci pur si simplu sa nu mai fie solo, adica momentul ala mai mult sau mai putin de scapare de sub control si de improvizatie sau expresivitate crescuta. Sa-l faci melodie adica sa fie o 'tema'. Da, ar putea fi mai lent si melodios. Ma rog, cind am propus asta, am avut in cap marea mea iubire: Paradise Lost, in principal ultimile 3 albume. Acolo baga Greg niste idei de lead simple peste niste idei de ritm asemenea, dar foarte de efect, per total.

 

Dar, desigur, fiind ideile mele, ar insemna sa te indemn sa faci ce mi-ar placea mie. Nu asta trebuie. Am scris doar ce mi-a venit in minte.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.