www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ati Auzit De Chitarele Clasice Messina? Cum Sunt?


Guest Vidovic
 Share

Recommended Posts

Guest Vidovic

Salut! Ma intreb daca stie cineva/a auzit despre chitara clasica Messina, se vinde in Italia desigur, dar cum nu este un brand cunoscut ma gandesc exista doua posibilitati, sa fie reusita, asa ca primele loturi care atrag clienti, sau dimpotriva sa fie un mare mess, de vreme ce nimeni nu spune nimic despre. Asadar, rog pe cei mai "umblati/in tema" sa-si dea o parere. Multumesc! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest kyuslauten

Intrucat am achizitionat diverse chitari cu preturi cuprinse intre 100 si 600 ron (pentru elevii mei), pot afirma cu mana pe inima ca niciuna nu se poatrivea intr-un fel sau altul standardelor mele de functionalitate si sunet. Messina sunt in general foarte ieftine ceea ce nu prea e in regula din mai multe puncte de vedere. Orice constructor de instrumente, inainte de a se apuca de productia in serie, se orienteaza pe piata si vede ce este mai rentabil sa faca. Pretul materialului (daca este lemn de calitate superioara) fara manopera depaseste pretul multora dintre instrumentele ce se gasesc pe piata...si unde mai pui manopera si accesoriile. Dintre tot ce am incercat pana acuma consider ca la pretz mic/calitate ok sunt urmatoarele: MANUEL RODRIGUEZ, ALVARO, REGHIN. (care trec de 200 de euro)

Edited by kyuslauten
Link to comment
Share on other sites

Guest Vidovic

Iti multumesc @kyuslauten pt lamurire, am gasit sa cumpar una adusa recent din tara ei si nu stiu ce sa fac, pt ca bugetul meu e destul de limitat ca sa suspin doar pt marcile recomandate de tine mai sus, insa nu stiu de ce ai spus Reghin, probabil te referi la dintre cele mai scumpe modele. Totusi ma gandeam la o Yamaha c40, am lasat si un anunt pe aici, am auzit ca sunt f recomandate printre cele ieftine. Mersi inca o data! :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.