www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mannedesign


Guest punupn
 Share

Recommended Posts

Guest punupn

A aparut pe piata o marca relativ noua de chitari. Firma mama este in Italia condusa de un lutier extraordinar care face niste chitari exceptionale, firma care mai nou incearca sa ajunga si la noi astia mai saraci.

 

 

Vizionare placuta!

Link to comment
Share on other sites

excelenta interpretarea, insa demo-ul in sine e egal cu zero. un demo bun se face cu chitara bagata direct intr-un amp bun, preluat cu un microfon bun si ATAT...fara delay-uri si alte abureli.

a...si cum vine asta: "pe clean suna orice chitara"...? eu cre' ca pe clean suna si oala de mamaliga a lu' bunica-mea...intrebarea e CUM suna...

 

in alta ordine de idei, nu pot spune ca sunt impresionat de chitarele respective...mi se pare ca la preturile alea gasesti alternative mult mai bune, din punct de vedere al dotarilor si al lemnelor folosite. Falcon-ul, de exemplu, mi se pare ca arata chiar bine, e un design interesant, da' mi se pare cam dubios lemnu' ala...

Link to comment
Share on other sites

Domnul Crisovan este un chitarist de mare respect, insa nu are nici o treaba (din punctul meu de vedere cel putin) in prezentarea chitarilor.

 

Ar fi trebuit sa aflu.. bre, din ce-s facute lemnele alea? da ce fel de doze, ca humbucker vaz si eu ca sunt :)

Plus, ca vorbele "aproape ca un" ba fender, ba gibson... is doar povesti de adormit copii.

 

Subscriu la ideea ca nu suna rau, dar vezi piata de consacrate, squier, epiphone.. etc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.