www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

sfaturi


Guest cosmin.
 Share

Recommended Posts

Guest cosmin.

vreau sa ma apuc sa invat sa cant la chitara si mam gandit sa-mi cumpar un reghin western.Vreau sa cant folk, muzica de munte,..........., si cred ca aceasta chitara imi este de ajuns avand in vedere bugetul.Astept pareri, sugestii de la voi!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Poi pentru o cantare la munte dupa 2-3 beri si cu 2-3 fete pe langa tine, e bun si Reghinul.

Doar sa nu te astepti la prea multe de la chitara.

 

Pe un Reghin western am inceput si eu.....si tot la munte :)

Acuma sta intr-un colt de camera...prafuita si nefolosita. :)

 

Rapotul distractie-pret e excelent (pentru inceput ).

Dupa aia mai vezi tu. :)

 

Toate bune!

Link to comment
Share on other sites

mhm.... culmea, si eu tot folk vreau sa cant si mi`am luat un supeeeeeeeeerb reghin western negru (pt mine e superb, indiferent ce spun altzii). cosmin ... pt inceput e buna :) pt inceput e buna aproape oricare ... numai sa te tzii de ea :) succes!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Salutari... eu am alta intrebare: De unde se poate cumpara o chitara rece, in Bucuresti, avad in vedere ca Muzica este in renovare..., ce renovare e asta nu stiu, ca s-a facut mai mic :)...

 

Tot o chitara de genul caut si eu dar nu mai stiu alte magazine in bucuresti :)

 

Please HELP.

 

Multumiri

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Cyclops

Si eu pt inceput tot o western reghin mi-am luat :)http://www.hora.ro/pages/guitars_ro.htm modelul 12204-CWT. De cumparat am cumparat-o dupa ureche neavand nici un fel de cunostintze in domeniu "chitaristic". Alt magazin in afara de Muzica este Rapsodia la P-tza Alba Iulia, si nu mai stiu daca mai e la P-tza Lahovari in zona Hotelului Howard Jhonson (acum fo 5 ani era parca acolo un magazinash cu de toate de muzica.. si noi si SH)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.