www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist[Prahova]


Guest Michael1
 Share

Recommended Posts

Guest Michael1

Sunt chitarist (lead) si vocalist si caut urgent o trupa serioasa. Prin "serioasa" ma refer la faptul ca nu vreau o trupa care sa cante ca hobby ci o trupa care planuieste sa traiasca din muzica , sa-si castige existenta. Pentru mine cel putin muzica a fost pe primul loc de la inceput si toate deciziile pe care le-am luat au fost in comparatie cu aceasta idee. Cant la chitara de aproximativ 9 ani ( de la varsta de 9 ani jumatate , intrucat acum am aproape 19 ani ) si desi multi cred ca la aceasta varsta este mult mai indicat sa "te tii de scoala si sa dai bacu" si etc... eu consider ca in viata trebuie sa faci ceea ce iti place si mai presus de toate ceea ce iti este scris sa faci:), varsta nu constituie un impediment atunci cand iti doresti sa faci ceva cu adevarat maret. Ca experienta acum, dupa cum am spus am aproape 9 ani la chitara insa pe parcursul acestor noua ani am trecut si prin chitara bass si voce. Ca genuri cred ca ma pot incadra in orice gen intrucat am abordat de la muzica usoara la ska si raggae si dela jazz la glam , heavy metal si melodic death metal. Ca influente in ceea ce priveste partea lead (solo) am Joe Satriani, Steve vai, Paul Gilbert si Marty Friedman, la ritm James Hetfield si ceva Dave Mustaine.

La voce interpretez piese de hard rock in mare parte ( Skid row, Scorpions, Warrant etc...) insa am cantat si heavy metal si thrash. La bass cel mai mult am cantat heavy metal si ska fiind impresionat de tehnica folosita si imbinarea armonicii cu elementele complexe.

 

Acestea fiind spuse, astept orice fel de oferta de la orice trupa care doreste sa faca din muzica ceva mai mult decat un hobby, ceva mai mult decat o aventura de vara.

 

PS: Seriozitatea si nu in ultimul rand apetenta catre atingerea perfectiunii sunt principalele "calitati" pe care le caut la viitoarea trupa :)

 

Metode de contact: PM sau Michaelj382@gmail.com emailul meu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.