www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

jimmy page & robert plant in romania


Guest recrutul
 Share

Recommended Posts

Guest recrutul

sal! e cineva pe forum care a fost la concert? dak da, atunci poate sa dea cat mai multe detalii pls(legate de melodii))!

Link to comment
Share on other sites

Guest John_OttO

sal! e cineva pe forum care a fost la concert? dak da, atunci poate sa dea cat mai multe detalii pls(legate de melodii))!

Eu am fost dar eram doar un kinder pe atunci nu mai tin minte ce au cantat dar stiu ca nu au cantat Stayrway to heaven cum se astepta cred ca toata lumea oricum ala e my best concert ever chiar daca eram doar un kinder.PACE!

Link to comment
Share on other sites

sal! e cineva pe forum care a fost la concert? dak da, atunci poate sa dea cat mai multe detalii pls(legate de melodii))!

la care concert te referi? la cel de la bucuresti, de la sfarsitul anilor `90? eu am fost si i-am vazut la polivalenta si m-am piscat ca sa fiu sigur ca nu visez! si page era beat mort pe scena si avea 17 chitare insirate in spatele aplificatoarelor. n-am sa uit toata viata. asteptasem momentul ala de peste 27 de ani!

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

Guest Eugen_G

Eu imi amintesc ca au fosat prin '99(parca) la Polivalenta shi ca (din pacate) nu am avut bani ca sa imi iau bilet sa merg.Regret shi acum ca nu am avut bani atunci.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Eu sunt fan Zeppelin de cind aveam 14 ani. I-am ascultat non stop ani in sir.

Venirea lor in RO, chiar daca doar Page si Plant, era cel mai important eveniment muzical pentru mine.

Ca un facut, in acea perioada am contactat o gripa urita, ametzeli, febra 40C !!! . N-am reusit sa ajung nici pina la gara (eram in Brasov).

 

Ironia sortii, un prieten din liceu, care n-avea nici o treaba cu Zeppelin, nici macar cu rockul, a trecut pe la polivalenta accidental, si pentru ca nu avea ce face, a fost la concert, si m-a sunat apoi sa-mi spuna cit de misto a fost... :)

Link to comment
Share on other sites

iata programul prezentat in turneul din perioada cand au concertat si la noi:

the wanton song

bring it on home

heartbreaker

rumble on

walking into clarksdale

no quarter

shining in the light

gallows pole

heart in your hand

babe i`m gonna leave you

most high

how many more times

whole lotta love

rock and roll

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.