www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme Cu Flash Player


fixxxer_metalhead
 Share

Recommended Posts

Problema sta in felul urmator: dupa un timp indelungat, am reinstalat sistemul de operare (win xp sp2). Ei bine, dupa ce am instalat driverele video, audio, codecurile si flash player-ul, am observat ca orice video as vedea pe net, se misca execrabil in fullscreen.

mentionez ca, desi era nevoie de o formatare, youtube-ul de exemplu, nu avea probleme; in ciuda faptului ca pc-ul meu este destul de vechi si depasit, nu intampinam dificultati in a rula video-uri de 720p pe youtube, de exemplu.

Nu pot spune ce drivere video si ce flash player (posibil ultimul) foloseam, nu mai am kiturile in calculator.

Am cautat pe goagal informatii despre problema mea, si n-am gasit prea multe solutii; una din ele e sa debifez "enable hardware acceleration" in setarile flash playerului; am facut asta, si nu e nici o diferenta.

Problema nu e fatala, dar ma scoate din sarite. Plus ca intampin aceeasi problema pe Internet Explorer, Opera si Firefox. Ce sa fac?

Multzam fain.

Link to comment
Share on other sites

Am patit sa mearga videourile online super slow din senin si sa nu-i dau de cap. In final am descoperit ca era din cauza ca se incingea cam tare laptopul. L-am desfacut, am scos ventilatorul si l-am luat la curatat si a mers brici. Daca ai calculator e chiar mai usor procedeul, fa o incercare asa prima oara.

Link to comment
Share on other sites

Incearca Chrome... sanse sunt ca flash-ul sa treaca din nou printr-o perioada dinaia "ciufulita".

 

Eu de cand am trecut pe chrome nu am mai intampinat probleme de genul asta. Desi nu sunt cel mai mare fan Chrome, faptul ca nu mai crapa sau nu mai da erori deaiurea pe mine m-a vandut pe moment.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

l-am instalat, si nu e nici o schimbare. am aceeasi problema pe toate browserele: internet exporer, mozilla, opera, si acum chrome. de asemenea toate site-urile de streaming se misca la fel: youtube, metacafe, rocktube, vplay, si diverse site-uri unde vizionez seriale. nasol, ce sa mai incerc?

 

edit: dupa ce am instalat Chrome, problema s-a rezolvat aparent :mellow:

interesant e ca Opera si Mozilla se misca bine, dar Chrome se misca la fel de fragmentat cand vine vorba de flash player. nu mai pun alte intrebari, ma multumesc cu atat. Daca iar crapa, revin.

pana atunci, multzam comanel! :flowers: (acum vad la profilul tau: rank de "Baiat de treaba", si 666 postari? :lol:)

Edited by fixxxer_metalhead
Link to comment
Share on other sites

update: dupa ce flash player-ul a inceput sa imi dea erori, am decis sa il reinstalez. l-am reinstalat, si a reaparut problema initiala. tin minte ca prima oara a mers o sugestie de aici: http://www.techsupportforum.com/forums/f131/flash-playback-is-incredibly-choppy-466053.html , si anume:

"

There could also be a conflict so if the above does not work try this

 

1.Go to the control panel and uninstall Flash Player and Flash ActiveX Control

 

2.Start INTERNET EXPLORER (It has to be IE), and install flash player from Internet explorer.

 

3. Close IE and start firefox. Install Flash player from Firefox."

 

Acum am incercat din nou asta, si surpriza, nu m-ajuta. De asemenea, vad ca unii recomanda sa bifez "Enable hardware acceleration", altii zic sa nu. Nici o diferenta nu vad insa intre astea doua.

Va rog, alte sugestii aveti?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.