www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Caut Trupa Hard Rock/heavy Metal/glam/thrash Etc....


Guest dachido
 Share

Recommended Posts

Guest dachido

Dupa cum spune si titlul, caut o trupa cu influente heavy metal, Glam, Thrash, hard rock, symphonic metal, melodic death metal si altele...

Experienta muzicala: -8 ani chitara rythm,lead,clasica

-4 ani bass

-10 ani canto( ceva screamo, dar mai mult hard-rock Bon jovi, Aerosmith, kiss etc)

Am 19 ani si sunt din Breaza, jud.Prahova. Am cantat cu diverse trupe locale deoarece problemele familiale nu mi-au permis sa ma deplasez mai mult, insa acum sunt pe cont propriu ca sa spun asa si am zis ca merge inca o incercare. Sunt familiarizat cu sesiunile de repetitii lungi, inregistrarile in studio si reprezentatiile pe scena :). As dori sa gasesc niste oameni seriosi care nu cred ca varsta mea este un impediment si mai cu seama o dovada a mediocritatii unei persoane, si desi nu prea am vazut aceasta fraza prea mult pe acest forum ma incumet sa spun ca "vreau sa traiesc din muzica" . Vreau sa fac ceea ce imi place, ceea ce ma pricep sa fac. Consider ca acolo unde se intalnesc niste oameni seriosi, doritori de muzica buna si cu ideea fixata in cap de a ajunge sa scrie istorie totul este posibil :)....

Pentru cei interesati va ofer emailul meu burnnglord6@gmail.com (il verific in fiecare zi ) dar si numarul meu de telefon 0727522357

PS : Mentionez ca daca intr-adevar exista o trupa doritoare si care indeplineste umilele mele cerinte enumerate mai sus( in principal seriozitatea) voi face tot posibilul sa incepem munca cat mai repede:) cheers \m/

Link to comment
Share on other sites

Guest dachido

Pai...cred ca da:) am vazut ca aveti nevoie de vocal. Spune-mi o melodie pe care ai vrea sa o interpretez sau mai multe daca este cazul :).......btw, imi place ce aud:)) rock on \m/

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.