www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Boss Cs-3 Compression Sustainer


Recommended Posts

Salut,

 

Schimb Boss CS-3 Compression Sustainer tinut doar in pedalboard. Functioneaza si arata ca la carte.

 

Ma intereseaza urmatoarele:

- KORG PITCHBLACK;

- TC ELECTRONIC POLYTUNE;

- ELECTRO HARMONIX MEMORY TOY.

-daca aveti si alte variante sunt deschis, exclud insa pedalele Behringer, Harley Benton, Artec si Digitec (au mai ramas cateva :lol: )

 

Contact aici sau pe mail/messenger.

 

 

Mersi,

Andrei Gheo

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Eu l-am folosit intr-un mod foarte ciudat, nu pentru ceea ce a fost el proiectat sa faca.

Il foloseam in bucla send-return cu sustain-ul aproape de max pe canalele de drive cu mult reverb, astfel iese un feedback controlat ce suna a ceva apropiat de vioara / violoncel. Ii dadeam si un boost de volum (butonul de Level) ca sa fiu sigur ca am suficient semnal cat sa intre in feedback, astfel nu mai era necesar sa ciupesc cu mana dreapta.

Iese o chestie tare draguta in sala de repetitie, dar in concerte unde mereu difera volumele si acustica salilor de concert, sunetul nu poate fi de fiecare data controlat cum vrei tu. Am renuntat astfel la idee si pedala nu imi mai este utila.

 

Se poate trimite in orice oras, iar transportul va fi suportat de catre cumparator.

Nu ezita sa imi scrii daca doresti mai multe detalii.

 

Numai bine,

Andrei Gheo

Link to comment
Share on other sites

Salut. Mă interesează un boss cs3 dar efecte de dat la schimb nu prea am. m-aș putea lipsi de un Boss GE 7, dar nu știu dacă te interesează. Funcționează perfect. În cazul în care nu te interesează, la ce preț ai da cs3-ul?

Link to comment
Share on other sites

Am GE-7... :)

 

Pret 250 lei fix, e aproape 400 lei nou iar starea in care se afla e ireprosabila.

As avea pe cineva care ti l-ar putea aduce pana la Aiud, sa nu mai platesti curier.

 

Seara faina!

Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc. Am târguit deja unul cu Beco. Baftă la vânzare/schimb. Noapte bună!

Edited by owi
Link to comment
Share on other sites

Inchidem topicul, nu e nimeni foarte interesat, mai sunt compresoare pe forum si intre timp am inceput sa am dubii in privinta renuntarii la pedaluta albastra.

 

Mersi Rgc!

Numai bine,

Andrei Gheo

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.