www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bassista Caut Proiect/trupa In Timisoara/arad


Guest Ella Savage
 Share

Recommended Posts

Guest Ella Savage

Caut trupã sau proiect în Timișoara/Arad care sã aibã salã proprie. Am 19 ani cu aprox. 3 ani experiențã și am mai cântat alãturi de o trupã de gothic doom metal din Oradea care s-a destrãmat recent. Caut cam tot același gen deoarece este cel care mi se potrivește cel mai bine dupã toate cele încercate. Mai am o trupã de old school thrash în Timișoara, dar consider cã genul nu prea îmi avantajeazã calitãțile acumulate de-alungul acestor ani.

 

Așadar, dacã e cineva interesat/ã sã-i dãm o încercare sunt deschisã urmãtoarelor genuri (în ordinea relevanței): gothic, symphonic metal, doom, shoegaze, symphonic black și industrial/EBM (Electronic Body Music).

 

Alte genuri în caz cã nu îmi reușește ceea ce mi-am propus ar fi: Heavy metal, Alternative (gen. Godsmack nu mai soft de atât), Thrash/Crossover sau Grunge (gen. Alice in Chains... exclus Nirvana!). Și cu asta mi-am încheiat lista.

 

Accept și trupã de COVERURI!!!!

 

Pentru toti cei interesati in a forma o trupa cu potential cu care sa iesim pe scena larga ii rog sa imi adauge ID-ul de Y!m: aesthetic.trauma ; sau sã mã contacteze prin telefon: 0727 891 800 sau 0742 069 991.

 

P.S: Toate genurile menționate mai sus le-am cântat. Un repertoriu provizoriu l-aș putea alcãtui din trupele: Xandria, Within Temptation, Manowar, Rammstein, Pain, Megadeth, Accept, Cathedral, Cradle of Filth, Mithotyn, Anthrax, Soilwork, Metallica, Ac/Dc, Nightwish, Poisonblack, Moonspell, Opeth, Poets of the Fall, Motley Crue, Five Finger Death Punch, Pantera, Sepultura, Bloodbound, Blue Oyster Cult, Marduk, Satyricon, Windir, Amon Amarth, Dimmu Borgir, Iced Earth, Power Earth ș.a.m.d. La cerere și trupe românești: Cargo, Phoenix, Iris, Trooper, Travka etc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.