www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Pentru A Crea Muzica Impreuna...


Guest Andreea Balaoiu
 Share

Recommended Posts

Guest Andreea Balaoiu

Buna ziua! Ma numesc Andreea Balaoiu.

Sunt solista vocala cu o experienta de 4 ani, dintre care trei- formarea mea pe canto clasic (soprana de coloratura ) si un an- implicarea mea intr-o trupa care este si acum activa si alaturi de care am abordat un gen de metal progressive.

Locatia : Bucuresti.

Acest proiect mi-a deschis o gama de perspective asupra muzicii si m-a invatat foarte multe lucruri precum necesitatea depunerii unui efort constant si consistent pentru a atinge finalitatea unui lucru la care contribuie o echipa. Alaturi de colegii mei am realizat o serie de piese la care am scris integral versuri si linii de voce, completand instrumentale. Ceea ce nu am reusit sa fac alaturi de ei este sa dezlantui potentialul maxim al stilului meu vocal pe aria de canto clasic.

 

De aceea doresc sa initiez o trupa de metal gotic, cu nuante de simphonic sau neo-folk alaturi de cei care simpatizeaza aceste genuri.

Tintesc spre conturarea unei atmosfere melodice ezoterice, cat mai intunecata si in acelasi timp puternica, incat sa inflacareze.

As vrea sa am placerea sa lucrez cu o echipa de instrumentisti inovativi, alaturi de care sa echilibram compozitii in scopul exprimarii unor teme profunde ce tin de natura umana.

 

Printre sursele mele de inspiratie sunt acestea:

 

 

 

 

 

 

Momentan, fiind la stadiul de proiectare a ideii si singura mai ales in aceasta tentativa, am nevoie de entuziasmul simpatizantilor genului mentionat mai sus , entuziasm intruchipat de un chitarist, un bassist, un tobosar si un clapar.

 

Un set de reguli personale sau mai bine zis principii, pe care mi le aplic mie in proiecte de genul acesta:

-dedicatie si efort

-echitate

-perseverenta

-naturalete

-rabdare

-reciprocitate

 

O echipa inseamna piloni care sustin in mod egal o greutate; greutate care in cazul absentei unuia se dezechilibreaza si cade pana cand pilonul isi va gasi inlocuitor.

In cazul in care cineva va raspunde acestui apel si se va ajunge la o colaborare, eu sunt dornica sa invat de la cei care sunt dornici sa aiba flexibilitatea necesara sa invete pe altii.Dar nu sunt naiva si imi dau seama ca acest lucru se poate sau nu intampla. In acelasi timp, realitatea trista a vremurilor noastre este ca pasiunea, talentul implicit si rabdarea nu mai sunt variabilele unice si pregnante in procesul de a "reusi" in muzica..banul e greu..acum si conditiile de a face muzica sunt.

Insa nu vreau sa renunt la ideea de a misca ceva, cu riscurile ce se subinteleg.

Mult spor celor care citesc si trec pe langa acest topic si mult entuziasm fata de cei care vor si raspunde intr-o forma sau alta.

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Buna,

 

Sunt chitarist cu o experienta de cca. 10 ani, am cantat live in trupa si solo, am experienta de compozitie (muzica si versuri) si coveruri.

 

Momentan incerc impreuna cu un prieten chitarist sa punem bazele unei trupe.

 

Propun sa ne cunoastem, vedem ce iese si daca directiile cautarilor noastre muzicale converg.

 

Id-ul meu de mess este untilisleepd2 sau telefon 0743 082 840.

 

Multumesc,

Ciprian

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.