www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vocal/chitarist Caut Formatie Deathcore/death/melodic Black


Guest Matt88MG
 Share

Recommended Posts

Guest Matt88MG

Sall. Caut trupa serioasa sau proiect stabil care sa abordeze unu dintre genurile mentionate mai sus. Pentru ca inca sunt la liceu (a 10a si 17 ani daca conteaza varsta :)) ) am un program destul de limitat, invatand dupa amiaza (intervalu fiind cam 12-19). Datorita unor compromisuri facute din prostie am renuntat la mai multe trupe, una dintre ele fiind si Wilder. Am exp de cantat cu formatii de aprox 2 ani, cea "live" fiind mai saraca, avand doar 2-3 concerte in calitate de tobar sau chitarist.

 

La chitara pot aborda orice gen muzical (am experienta de vreo 4 ani) dar de preferat sa nu fiu pus sa fac lead excesiv (sunt cam lenes sa invat solouri :-").

 

Cat despre voce...clean (bariton avand o intindere vocala de vreo 2 octave jumate) m-am apucat sa fac de vreun an, iar ceva mai pe coi, pot growl preferabil mid-low, growl mai inalt si putin fry.

 

Pentru growluri sau chestii de genu ala pot Amon Amarth, Dimmu Borgir, Satyricon, Cannibal Corpse, Bring Me The Horizon , etc.

 

Clean pot Stone Sour, Metallica (melodii ca turn the page,mama said, the unnamed feeling) si ceva ceva Whitesnake acustice.

 

Ca trupe preferate, in afara de ce am mentionat mai sus,imi mai plac Gojira, Vildhjarata,

Chrome Division, Godsmack , Avenged Sevenfold, Slipknot,etc

 

 

Am pus si 3 inregistrari cu vocea mai jos. Cea cu Amon Amarth a fost facuta mai de mult cu un microfon dinamic si se aude naspa. La Snuff se aude vocea lui Corey in fundal pentru ca nu gasisem un instrumental care sa se auda acceptabil

:D.

 

Pentru mai multe detalii reply sau PM :D.

dimmu final2.mp3

amon amarth.mp3

snuff.mp3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Te salut cu respect :) Ma numesc Daniel , si am 16 ani , si am inceput un proiect nou , o trupa care se numeste Revolver , eu initial sunt lead guitarist si vocal , dar vreau sa ma retrag doar la partea de lead si sa bag pe cineva vocal , ce zici ? te bagi ? :>

In bucuresti , cat despre sali de repetitii , cunosc niste sali pt repetitii f bune si profesionale ^_^

Cam ce cantam : Guns N' Roses , AC/DC , The White Stripes , si vreau sa facem si niste Avenged Sevenfold , System of a down , three days grace etc :)

Ce zici ? :> daca te intereseaza , da-mi add pe id-ul de mess : danbigboy996@yahoo.com . Si vorbim acolo ^_^

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.