www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

o intrebare


Guest recrutul
 Share

Recommended Posts

Guest recrutul

atunci cand canti la chitara(electrica) si stai in picioare trebuie sa tii cumva piciorul drept mai inclinat k sa potivedea griful?

Link to comment
Share on other sites

Guest Ildest

Acum depinde si de fiecare ... nu trebuie neaparat sa vezi griful, plus ca multe chitari au puncte si pe marginea lui special sa le poti vedea cand stai in picioare.(nu cred ca se pot numi inlays :)) . Personal cand stau in picioare detest sa vad griful(oricum la epi nu am inlays decat la 12 .. dar la irisul vechi aveam peste tot) . de ce ? ptr ca atunci cand vad griful si stau in picioare sunt nevoit sa imi indoi exagerat de mult incheietura si mana cu totul , pentru a putea tine niste acorduri.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest cosmin.

daca ai fixate bine in minte pozitiile de pe grif nu tre sa-l mai vezi sau daca nu are puncte pe marginea grifului poti sai pui niste stickere mici cum am vazut la unii si te ajuta si le poti dezlipi daca nu mai vrei sa le lasi

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Acum depinde si de fiecare ... nu trebuie neaparat sa vezi griful, plus ca multe chitari au puncte si pe marginea lui special sa le poti vedea cand stai in picioare.(nu cred ca se pot numi inlays :)) . Personal cand stau in picioare detest sa vad griful(oricum la epi nu am inlays decat la 12 .. dar la irisul vechi aveam peste tot) . de ce ? ptr ca atunci cand vad griful si stau in picioare sunt nevoit sa imi indoi exagerat de mult incheietura si mana cu totul , pentru a putea tine niste acorduri.

 

Ca fapt divers, se numesc "side markers"...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.