www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Amatris si Rising Shadow - Resita 21.07.2006


Guest CoolRock
 Share

Recommended Posts

Guest CoolRock

:)INVITATIE LA ROCKEREALA II !!!! :)

 

 

Dupa lungi si grele chinuri pot sa anunt ca in data de 21 Iulie la Resita voi organiza un nou concert. Trupele care vor concerta sunt AMATRIS - Germania (Gothic) si RISING SHADOW- Bucuresti (de trupa nu trebuie sa va zic nimic, sigur stiti cine sunt :) )

 

Concertul se va tine la Club Ateneu din Resita de la ora 20.

Biletul costa 5 lei (ca sa vina multa lume )

 

 

Pt detalii : cbagyo@hotmail.com sau 0722549685

Yahoo Mess: cbagyo

 

 

TOATA LUMEA ESTE INVITATA !!!

 

 

ROCK ON !! :(

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Cam asa va arata afisul....

 

Daca nu e ceva in regula sa ma anuntati pana luni ca sa-l modific si sa-l dau la tiparit.

 

 

 

 

 

ROCK ON !! :)

post-545-1152978723_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock
Cam asa va arata afisul...

 

Daca nu e ceva in regula sa ma anuntati pana Luni ca sa-l modific si sa-l dau la tiparit.

ROCK ON !! :)

 

 

 

Afise vor aparea in RESITA,TIMISOARA, LUGOJ si CARANSEBES !!!!

Luni sau marti va incepe si difuzarea unui spot la postul de radio local : RADIO RESITA (care este partener media)

 

Sa vedem cate lume vine !!! :)

 

 

 

ROCK ON !!!

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Pana la urma am reusit sa scoatem si afisul. El va aparea in Resita,Arad, TM, Lugos si Caransebes. De maine va aparea un spot la RADIO RESITA, un spot la BANAT TV si un articol in ziarul local SUD VESTUL.

 

Evenimentul se va tine la GRADINA DE VARA....in aer liber...multumesc CASEI DE CULTURA A STUDENTILOR din RESITA, care ne-au ajutat cu noua locatie.

 

Multumesc lui Catalin de la RISING SHADOW pt tot ajutorul !!!!

Multumesc tuturor partenerilor media !!!!

Multumesc firmei PRESCOM Resita pentru sprijinul acordat !!!

 

Speram sa iasa super misto !!!!

 

 

Va asteptam la RESITA :)

post-545-1153244690_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

No problem man ! :)

Nu uita sa-mi dai pe mail spotul radio sa-l urc pe site ! :)

 

 

 

Acesta este si spotul de la RADIO RESITA, spot care a intrat din aceasta seara !!!

Pe cel de la National FM nu l-am primit dar se difuzeaza de azi de la ora 15 !!!

Maine va apare si un articol in ziarul SUD VESTUL.....multumesc mult d-lui. Daniel BOTGROS

De azi de la ora 17-30 pe BANAT TV se difuzeasa si un clip

 

 

MULTUMESC PARTENERILOR MEDIA PT AJUTOR !!!

 

 

ROCK ON !!! :)

promo_AMATRIS_19.07.06.mp3

Edited by CoolRock
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne-am simtit super. Mii de multumiri Ciprian (CoolRock) pentru efortul depus sa ne auzim bine, lumini, suport, etc.. Mii de multumiri lui Toni (Killahead) cu care am cantat vreo 3 piese fara vreo repetitie in prealabil. Omul asta este un zeu. Manca chitara pe paine. Cand l-am vazut cantand langa mine pe scena i-am zis la ureke... "Frate, dar tu kiar stii sa canti, nu gluma !" :)

 

Nush ce sa zic acum.. tocmai m-am intors de la mare... si gandesc mai greu...

250 de spectatori..., locatia seamana cu Arenele Romane dn Bucuresti dar la o scara redusa... Amatris au fost la inaltime... Ce sa mai zic... ? Poze o sa vina in curand.. o parte de la Coolrock, o parte de la Killahead...

 

Tineti aproape ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Draga Catalin (multumesc mult pentru aprecieri, sper ca le-am meritat), acum am ajuns si eu inapoi si cum am promis pun si eu niste poze de la concert si 2 linkuri de la 2 din cele 3 piese pe care le-am cantat.

 

Concertul a fost foarte reusit. Rising Shadow si-au facut o multime de noi fani. Ce-i drept au fost niste probleme cu instalatia de sonorizare (NU din cauza sunetistului, thanx a lot Cipi "CoolRock" Bagyo!)

 

Despre public pot spune ca a fost senzational! Dupa Smoke On The Water (ultima piesa) au strigat timp de citeva minute sa revenim pe scena. Eu unul nu am mai vazut asa ceva de PREA mult timp intr-un concert din Romania. Ca bis am cantat piesa Eyes Of A Shadow pentru a doua oara. Nu aveam ce sa mai cantam!

 

Death 'n' Roll!!!

 

Video (YouTube)

 

 

Poze

 

post-1237-1156069470_thumb.jpgpost-1237-1156069496_thumb.jpgpost-1237-1156069530_thumb.jpgpost-1237-1156069555_thumb.jpgpost-1237-1156069587_thumb.jpgpost-1237-1156069657_thumb.jpgpost-1237-1156069689_thumb.jpgpost-1237-1156069734_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest CoolRock

Multumesc mult RISING SHADOW si AMATRIS pt prestatia lor. Multumesc mult TONI pt ajutor si prestatia din concert. Au fost niste probleme cu instalatia de sunet (a picat toata partea de amplificare) dar....pana la urma am reusit totusi sa o scoatem la capat. Chiar imi pare rau si vreau sa-mi cer scuze trupelor ca sunetul nu a iesit cum am vrut noi. Promit sa data viitoare sa fie mai bine.

 

Concertul a fost BESTIAL si trupele de mare valoare...mai ales RISING SHADOW care au facut o impresie foarte buna.

 

 

Sper sa mai pot organiza si alte concerte la fel de bune ca acesta .

 

 

Pe data de 9 septembrie se mai pregateste ceva....cred eu ca va fi super tare. Am sa va tin la curent.

 

 

ROCK ON !!! - RESPEKT :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ALB3RTO

Toni...ma bucur ca te-ai simtit bine alaturi de noi pe scena. Tii minte ca imediat dupa concert m-am plans ca a fost una dintre cele mai...sau daca nu cea mai jalnica aparitie live a noastra (eu fiind un profesionist maniac care tinde intotdeauna spre perfectiune, desi nu prea reusesc)...dar uitandu-ma acum pe scurtele filmari, imi dau seama ca in sala s-a auzit destul de ok. Trecand peste toate surprizele neplacute care apar tocmai atunci cand te astepti mai putin, si asta nu din vina tehnicilor si sunetistilor carora le multumim pentru faptul ca au facut orice sa fie aceasta aparitie live, mai mult decat OK (si pentru felul in care ne-au tratat), .... cred ca... va fi si pentru tine si pentru noi o amintire placuta din perioada verii [2006]. Esti o bomboana de om [imi plac femeile,sa nu se inteleaga gresit!!! ]...si fara tine ne-am fi descurcat "un pik" mai greu :) .

Multumim tuturor care au facut acest concert posibil. Te pup si sa fii iubit!

 

Doamne ajuta!

 

Alberto Bolocan - RISING SHADOW

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.