www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

acte de caritate :))


Guest Cris_t
 Share

Recommended Posts

Guest Cris_t

Sal sunt un tip pasonat de chitara, stau in valea jiului si pe langa faptul ca sunt putini profesori de chitara aici nu am buget sa imi permit unul! din moment ce sunt atati cunoscatori pe acest forum sper ca cineva se va indura si de soarta mea :) Sunt in situatia in care imi doresc nish sfaturi si totul se rezuma la bani ! Daka cineva doreste sa faca o fapta buna este binevenit! Multumesc anticipat! ma gasiti pe Cris_t07(yahoo id)

Link to comment
Share on other sites

Guest domnul Rig

Bine ai venit! Primul pas l-ai facut: te-ai inscris pe acest forum. Acuma daca tu te astepti ca altii sa te contacteze pe tine si sa-ti ofere serviciile, tzeapa. Citeste subiectele de pe-aici sau deschide unul nou si vei gasi 30 de milioane de oameni dornici sa te ajute pe gratis.

Link to comment
Share on other sites

Guest Cris_t

Am citit cam 60 % din posturi! citesc de 1 luna continuu! In ciuda faptului ca e toata informatia necesara este ata de imprasitata incat nu am reusit sa inteleg mare lucru! degeaba citesc despre terta daka eu nu stiu cum sa invat notele pe grif si apoi mai e o chestiune, ce invat prima data dupa ce am invatat acordurile ??

Link to comment
Share on other sites

Guest Croncobaurul

Din cate am vazut, tutorialele video sunt foarte bine facute... ar fi un foarte bun punct de plecare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DragonFlame

Am citit cam 60 % din posturi! citesc de 1 luna continuu! In ciuda faptului ca e toata informatia necesara este ata de imprasitata incat nu am reusit sa inteleg mare lucru! degeaba citesc despre terta daka eu nu stiu cum sa invat notele pe grif si apoi mai e o chestiune, ce invat prima data dupa ce am invatat acordurile ??

 

Ca sa-ti raspund direct la faza cu notele de pe grif vezi ca sunt niste tutoriale video mai mult decat foarte utile.

 

Cat despre ce inveti dupa ce ai invatat acordurile, nu cred ca o sa-ti sufle careva, pentru ca nimeni din cei care au invatat singuri nu prea stia cand era la inceput ce sa mai invete dupa acorduri...si totusi multi au ajuns departe.

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

treptat treptat ! Nu te grabi ! Nu te mira daca nu intelegi topic-urile din forum , vei capata experienta necesara doar in timp si cu rabdare !

Studiaza , acorduri , note , corzile , tastele , riff-uri , apoi cantece ....dar ai rabdare ca nu e chiar asa de usor precum pare la prima vedere !

 

PS: Eu am crezut ca de pe o zi pe alta voi invata chitara , si gata , mi-am facut trupa !! Ei nu e asa .... a trecut de atunci 1,5 ani , si imi dau seama ca muzica e din ce in ce mai grea , pe zi ce trece !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest cosmin.

iati cartea de la acel topic cu cartea pt incepatori si te va ajuta ff mult, ca si pe mine de altfel :)

Link to comment
Share on other sites

Guest noizatu

iati cartea de la acel topic cu cartea pt incepatori si te va ajuta ff mult, ca si pe mine de altfel :)

 

 

 

bine spune cosmin, şi în plus sunt atat de multe site-uri pe net unde poti gasi un torent de resurse. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.