www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

M-Audio Mobilepre Mkii 2Nd Latenta


Recommended Posts

salut ! folosesc softul pe care mi l-a dat cu placa de sunet.este o varianta restransa. pe cutia placii de sunet spune sa folosesc protools mpowered8. nu mai am 9milioane sa cumpar/ am incercat cu albleton live6 dar latentza f mare cu microfonul. nu recunoaste nici asio4all pe care - l instalasem pentru abletone. ce pot face?

 

 

 

 

interfata se afla la adresa de mai jos.

 

 

http://www.homerecorder.com/product.php?pid=838

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Scuze, abia acum ti-am vazut post-ul... Mobilepre, la instalarea sa ca interfata audio sub windows, isi pune pe sistem si driverele ASIO. Nu aveai nici un motiv sa pui driverele ASIO4All in acest caz, nu poate face decit rau. Dezinstaleaza complet softwareul Mobilepre si driverele lui, inclusiv ASIO4All, apoi reinstaleaza-l din nou, daca se poate pe un sistem de operare curat reinstalat la rindul lui. Apoi instaleaza-ti Reaper, alege in Reaper sa foloseasca driverele ASIO ale Mobilepre. There, you are up and ready to go. Bineinteles, nu strica deloc sa intri in panoul software de control al Mobilepre ca sa setezi de acolo ASIO Buffer Size, pentru a stabili latenta audio. Latenta audio minima este cea la care aplicatia ta audio nu pacane sau se desincronizeaza in proiectele tale curente.

 

Reaper este free pentru testare, fara nici un fel de limitari, pe o perioada nedeterminata de timp. Costa suficient de putin ca sa stringi din baierile portofelului doua-trei luni si sa-l cumperi, pentru ca merita.

 

www.reaper.fm

 

Tine-ne la curent cu evolutia mobilepre pe sistemul tau si in aplicatiile tale. Intreaba daca ai probleme si ti se va raspunde.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.