www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sentem - "pamentu'" Ep


diorgulescu
 Share

Recommended Posts

Primul EP/demo al proiectului "Sentem".

 

Pe scurt, un proiect realizat in totalitate in regie proprie, ce se invarte in zona Stoner Metal/Experimental. Este un album focusat pe bass si ritmica in stilul clasic al stoner rock-ului/metal-ului. Abordarea este minimalista, folosindu-se doar bass si tobe pentru piese, cu putin sampling pe langa (cateva texturi de fundal). Folosind si putine offbeat-uri ici-colo, se incearca surprinderea/alterarea structurilor.

 

Un EP concept. Nu stiu cat de "dezvoltata" e piata/underground-ul de la noi cand vine vorba de stoner metal/doom si muzica experimentala non-guitar-shredding, dar totul se reduce la exprimarea sinelui :).

 

Detalii mai multe (in curand) pe sentem.wordpress.com .

Puteti asculta si downloada pe Bandcamp: http://sentem.bandcamp.com/

Gasiti piesele si pe

.

 

Stima!

Edited by diorgulescu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Multumesc pt observatii si pt timpul acordat debitarilor mele :)

 

Am zis "experimental" luand in calcul cateva drafturi ce zac pe la mine pe aici si care, as fi zis ca s-ar incadra aici. Eventual ma gandeam sa le postez pe acelasi topic. Probabil am abuzat un pic de termen, imi cer scuze. Nu ma descurc prea bine cu incadrarile in genuri, le mai sfeclesc :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.