www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Basist, Caut Trupa Rock/metal


Guest dragosh

Recommended Posts

Guest dragosh

Salut, sunt basist, caut trupa in Bucuresti incepand cu 1 octombrie, deoarece atunci voi ajunge in Bucuresti. Nu sunt vreun "virtuoso" al basului, dar ma descurc. Experienta ar fi cam asa: in jur de 50 de concerte (in tara), un demo inregistrat cu ultima trupa, in Brasov. Ce caut eu este o trupa care in primul rand sa fie activa, din toate punctele de vedere: melodii, concerte, repetitii. Caut oameni , sa zicem "seriosi", dar care sunt dispusi sa nu se ia prea in serios de prea multe ori icon_smile.gif. Ca gen muzical, mie mi ar placea ori un thrash/heavy mai modern, fara metal optzecist, e foarte tare, dar nu cred ca mai merge acum, ori un punk-rock, cu ceva metal. Repet genurile astea ar fi ideale, dar nu refuz si altele atata timp cat sunt de calitate. Momentan folosesc un cort C4H, urmeaza sa imi iau ceva in 5 corzi. Pun un clip in care se aude bine basul, cu fost trupa.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest AlexAcky

sal....am avea noi nevoie de bassist in trupa dar nu avem demo sa iti aratam deoarece nuam inregiastrat ca am avut ceva probleme si acum vrem sa ne punemserios pe treaba....daca vrei sa vezi ce cantam teinvitam la noi la sala...noi sa zicem cantam alternativ cu metal dar si cu influente de alte genuri mai bn zis fusion rock.dak esti disponibil lasa unsms la 0732522007 si vb.bafta si rock on\m/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.