www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Seymour Duncan Twin Tube - Preamp Cu Distors Pe Lampi


Recommended Posts

a fost cumparat tot de pe forum (de aici), pretul meu este 150 de euro.

se poate proba in bucuresti in zona unirii/timpuri noi

 

preampul vine cu alimentator de 16v

si este in stara foarte buna, folosit doar in pedalier

il vand pentru ca trec pe soundul de vox

 

nu a fost desfacut, lampile sunt facute sa reziste (phillips, militare)

http://www.seymourdu...fx03_twin_tube/

 

contact:

ym: razna2sad

gsm: 0747.222.620 (sms daca nu raspund)

 

Seymour-Duncan-Twin-Tube-Classic.jpgSeymour-Duncan-Twin-Tube-Classic-Back.jpg

Link to comment
Share on other sites

uau... nu prea ma pricep, sorry. uite un link cu manualul, poate gasesti ceva interesant la pagina 11

am luat de curand night trainul special pentru tonul de vox, d-aia am pensionat pedala (la fel ca alte pedale de distors), pastrez doar ce tine de modulare - delay, wah...

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Mr Vintage (imi cer scuze de pe acum pentru interventia mea), imi pare rau sa te anunt, daca vorbesti cu asa lejeritate despre impedante, atunci presupun ca stii de faptul ca impedanta de intrare in primul etaj se poate modifica prin schimbarea unei simple rezistente (este normal, se va modifica si polarizarea tuburilor, daca te intereseaza cum ia graficele de la 6112 si arunca o privire) - si pot sa iti spun ca designul pedalei este unul chiar foarte interesant prin modul in care este inlantuita toata treaba.

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

 

PS: cred ca trebuie sa iti faci griji de cu totl altceva decat de diferenta dintre 1.2M impedanta de intrare si 800kohm impedanta de intrare, de asemenea banuiesc ca stii de faptul ca impedanta de intrare mai mica => zgomot mai mare ... si de asemenea nu stiu daca stii ce impedanta de intrare are Soldano GTO.

 

All in all pedala este foarte ok pretul este extrem de ok si invit pe orice macar sa o probeze - este genul de pedala care iti place sau nu iti place :)

Link to comment
Share on other sites

Guys, multumesc pentru interventii ca uite asa mai invatam si restul cate ceva nou.

Hai acuma sa pastram topicul pentru vanzare si polemica impedantelor s-o mutati intr-un topic separat pentru ca sigur mai sunt multe de spus pe acest subiect.

 

Vin acuma cu inca o reducere de pret: 530 de lei.

Se poate testa in Bucuresti in sala de repetitii.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Domnule Invechit (ca sa tin aceiasi nota de adresare) cred ca nu m-am facut intreles cu ce am spus mai sus. Intradevar iti trebuie "oareşce inteligenţă" pentru a intelege ce am scris mai sus, iar vis a vis de P.C ... faptul ca il citati, nu inseamna ca il si intelegeti nu? ma gandeam eu asa in inteligenta mea limitata.

Iar ceea ce sustineti domnia voastra imi este total indiferent.

 

Cu aceleasi respecte,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

 

PS: @mishulescu - considera postul meu ca pe un free UP, imi cer scuze de deranj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.