www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Line 6 Uber Metal


Recommended Posts

Vand pedala de distors Line 6 Uber Metal in stare buna.

Are 6 potentiometre: LEVEL, DRIVE, BASS, TREBLE, MID si SCOOP. MID seteaza banda de frecvente afectata si SCOOP felul in care e afectata: SCOOP la minim inseamna medii la maxim, SCOOP la maxim inseamna medii la minim.

Are gain cu nemiluita si se aude cu atat mai bine cu cat dai mai tare volumul.

Pentru cei care mai cred in Zana Maseluta precizez ca este un efect complet digital, facut pe aceleasi principii ca si procesoarele de la Line 6.

 

Am injghebat un clip aici (se vede mai bine decat screenshotul :D):

 

http://www.youtube.com/watch?v=087VRxXPveQ

 

Pretul este de 300 de lei, se da numai in Bucuresti, nu vreau schimburi. Pentru referinta cateva linkuri din magazine:

 

Pot fi contactat in topicul acesta, prin PM, prin Yahoo Messenger (ID: g_da_med, cererile de add fara prezentare sunt ignorate automat) sau la telefon 0722 683 199.

 

Sanatate si virtute.

Link to comment
Share on other sites

Il dai ? Pacat !

Dau Uber Metalu' pentru ca ajung din ce in ce mai rar in locuri unde pot da tare, iar pentru acasa Pocket POD-ul este mai mult decat am nevoie. A, si imi trebuie niste bani :D.

 

Pedala este grozava potrivita pentru tonuri suparate ! \ m /

 

Alta caracteristica foarte tare a pedalei este ca are noise-gate, deci fara BBBzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :D

Numele pedalei ii exprima foarte bine personalitatea.

 

Ai dreptate, am uitat sa pomenesc cele doua comutatoare: MODEL - cu setarile "Metal", "Pulverize" si "Insane" - si GATE - cu setarile "Off", "1" si "2".

 

Alte informatii pe pagina producatorului (dati clic aici), unde aveti mostre si demo.

Tonecore - Uber Metal (Rev D) - English.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Valabil pentru vanzare sau schimb.

 

Un clip comparativ intre Wampler Triple Wreck, Digitech Hardwire TL2 si Line 6 Uber Metal.

 

 

Nota: am aflat cum se include un clip YouTube - clic pe Share, apoi pe Options sub link, bifezi Long link si copiezi linkul care apare intr-un link normal. Dai Preview si ar trebui sa se vada.

Edited by ggedamed
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.