www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor Incepator!


Guest Casti3l
 Share

Recommended Posts

Guest Casti3l

Salutare tuturor!As avea nevoie de ajutor pentru achizitionarea unei chitare electrice pana in 800lei.Am cantat pe acustica si vreau sa trec pe electrica.Ma tot uitam la Squier dar am citit o multime de lucruri cum ca Affinity nu e bun smd.Vroiam sa iau Squier Standard dar nu prea gasesc second.Ce sfat imi puteti da?

Link to comment
Share on other sites

Guest Casti3l

Pana in 800lei gasesti la mica publicitate ceva bun pentru exersat

 

Ibanez,Epiphone,Aria. etc

 

Squier Affinity e mai mult ca bun pentru incepatori :)

 

Am auzit pareri bune si despre Aria MAC 55

 

Dar la affinity pot imbunatatii sunetul main incolo daca schimb dozele?Citisem ca are un body deranjant de subtire fata de Standard.La Epiphone ce model mi-ati recomanda?

Link to comment
Share on other sites

Dar la affinity pot imbunatatii sunetul main incolo daca schimb dozele?Citisem ca are un body deranjant de subtire fata de Standard.La Epiphone ce model mi-ati recomanda?

 

Pai deranjant poate fi la sunet,ia din sustain daca e putin lemn,dar cu niste doze bune faci treaba pe chitari ieftine.

 

Desigur nu iti bag pe gat sa iti iei chitara asta dar e doar o varianta.

 

La epiphone sunt modelele LP Special II,dar si ele sunt cam pentru incepatori,nu poti face multe cu ele pe scena+am incercat una si e mult prea subtire si usoara pentru un sunet Les Paul autentic.

 

O varianta e Epiphone SG Standard,sunet puternic si bun intr-un model usor si subtire.

Edited by Blacklight
Link to comment
Share on other sites

Guest Casti3l

Pai deranjant poate fi la sunet,ia din sustain daca e putin lemn,dar cu niste doze bune faci treaba pe chitari ieftine.

 

Desigur nu iti bag pe gat sa iti iei chitara asta dar e doar o varianta.

 

La epiphone sunt modelele LP Special II,dar si ele sunt cam pentru incepatori,nu poti face multe cu ele pe scena+am incercat una si e mult prea subtire si usoara pentru un sunet Les Paul autentic.

 

O varianta e Epiphone SG Standard,sunet puternic si bun intr-un model usor si subtire.

 

Ma atrage totusi dintre toate Squier.Dar daca as gasi modelul Standard la mica publicitate...

Link to comment
Share on other sites

Ma atrage totusi dintre toate Squier.Dar daca as gasi modelul Standard la mica publicitate...

 

NU mai bine lasi chitara sa te gaseasca?:)

 

Da un anunt la mica publicitate ca vrei sa cumperi un Squier Standard.

 

Poate o sa gasesti imediat sau poate nu...

 

Altfel ai multe pagini de strabatut

Link to comment
Share on other sites

Guest Casti3l

NU mai bine lasi chitara sa te gaseasca?:)

 

Da un anunt la mica publicitate ca vrei sa cumperi un Squier Standard.

 

Poate o sa gasesti imediat sau poate nu...

 

Altfel ai multe pagini de strabatut

 

Da,asa e.Mersi pentru sfaturi:D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.