www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Blues Cineva?


darkday
 Share

Recommended Posts

Salut ma gandeam daca este cineva interesat sa mearga la un jam de blues(cunosc si un vocal) sau asa ceva ca de trupa nici nu vine vorba pentru ca am observat ca nu se poate face pe aceasta cale.

 

Deci cine e interesat sa lase un mesaj.

Multumesc.

 

da...

 

in ce sat?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Scrie in descriere...Bucuresti....pai cu mine sunt chitarist ( tot in descriere scrie) si daca vrei stiu un vocal bun sa vina si el :) .

 

A si tocmai am gasit un tobar. :D

draga vlad, ar trebui sa te lamuresti cu anumite lucruri. suntem la rubrica "cautam instrumentist" si tu ai scris in cadrul titlului acestui topic: bucuresti/chitarist. asta inseamna, in limbajul nostru, ca tu cauti un chitarist din bucuresti pt un jam de blues. din anuntul tau nu se subintelege ca tu ai fi chitarist iar cand am intrebat "unde?", m-am referit la LOCATIA (care trebuie sa aiba dotarile necesare!) in care s-ar desfasura un astfel de jam, nicidecum la localitate. pe de alta parte, cand am intrebat "cu cine?", m-am referit la restul de instrumentisti care ar trebui sa participe la o astfel de manifestare (chitara, bass, clape, tobe, vocal etc.). de obicei, cand se face un asemenea anunt, se anunta si un eventual playlist (bazat, in general, pe eventualul repertoriu al vocalistilor).

in rest, asteptam clarificarile necesare si...succes!

Link to comment
Share on other sites

draga vlad, ar trebui sa te lamuresti cu anumite lucruri. suntem la rubrica "cautam instrumentist" si tu ai scris in cadrul titlului acestui topic: bucuresti/chitarist. asta inseamna, in limbajul nostru, ca tu cauti un chitarist din bucuresti pt un jam de blues. din anuntul tau nu se subintelege ca tu ai fi chitarist iar cand am intrebat "unde?", m-am referit la LOCATIA (care trebuie sa aiba dotarile necesare!) in care s-ar desfasura un astfel de jam, nicidecum la localitate. pe de alta parte, cand am intrebat "cu cine?", m-am referit la restul de instrumentisti care ar trebui sa participe la o astfel de manifestare (chitara, bass, clape, tobe, vocal etc.). de obicei, cand se face un asemenea anunt, se anunta si un eventual playlist (bazat, in general, pe eventualul repertoriu al vocalistilor).

in rest, asteptam clarificarile necesare si...succes!

 

uhm..ok....pai sunt doar eu si cu tobarul acela cred. La o sala de repetitii poate cunoasteti voi sau mergem unde mergeam eu de obicei ( la Casa presei). Momentan suntem o chitara o toba si un vocal. Ca melodii...blues...Eric Clapton SRV ...sau facem improvizatie...any 12 bar blues. Eu voiam un jam de blues fara nici un fel de pregatire.

Link to comment
Share on other sites

uhm..ok....pai sunt doar eu si cu tobarul acela cred. La o sala de repetitii poate cunoasteti voi sau mergem unde mergeam eu de obicei ( la Casa presei). Momentan suntem o chitara o toba si un vocal. Ca melodii...blues...Eric Clapton SRV ...sau facem improvizatie...any 12 bar blues. Eu voiam un jam de blues fara nici un fel de pregatire.

 

cu alte cuvinte, tu voiai doar sa aduni niste alti instrumentisti care sa acompanieze incercarea ta de a face blues, ca unic chitarist. ei bine, trebuia sa faci precizarile necesare, de la inceput. nu-ti cunosc varsta, dar in asemenea conditii, ma abtin sa calific atat modul tau de a pune problema, cat si cel legat de intelegerea ta in a canta ceea ce se numeste "blues".

 

poate ca n-ar fi rau sa ne dai si noua o dovada audio in ceea ce priveste abilitatile tale de a canta blues.

 

mult succes in continuare, pt. ca se pare ca vei avea nevoie!

 

 

Edited by StratMan
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.