www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

intrebare!


Guest razv1106

Recommended Posts

Guest razv1106

Ati putea sa imi spuneti daca e mai bine sa imi iau o chiatara mai slaba(ex squier) si un procesor mai bun. sau o chitara mai smechera(ex jackson ) si un prcesor mai slab.imi pare rau daca sa mai pus intrebarea dar eu nu am gasit raspunsul

Link to comment
Share on other sites

daca pui un strop de vin intr-o galeata de pishat, ai o galeata de pishat

daca pui un strop de pishat intr-o galeata de vin, ai tot o galeata de pishat

 

concluzia este ca oricum ai combina ce-ai scris mai sus, tot un sound de kko o sa ai :)

 

ca raspuns strict la intrebarea ta, ia-ti o chitara mai buna (dar Jackson?????... in afara cazului in care nu vrei sa iei un Soloist :) )

Link to comment
Share on other sites

Guest razv1106

daca pui un strop de vin intr-o galeata de pishat, ai o galeata de pishat

daca pui un strop de pishat intr-o galeata de vin, ai tot o galeata de pishat

 

concluzia este ca oricum ai combina ce-ai scris mai sus, tot un sound de kko o sa ai :)

 

ca raspuns strict la intrebarea ta, ia-ti o chitara mai buna (dar Jackson?????... in afara cazului in care nu vrei sa iei un Soloist :) )

 

 

 

 

ok mc pt raspuns dar sa zicem k imi iau o chitara nu neaaparat f buna sa zicem k imi iau bunicica.miai recomanda un multiefect sau cateva pedale io stiu(metal zone,un ds1 un chorus ensemble) mentionez k eu in mare parte folosesc un clean si un distors nimic prea spectaculos in afara de faptul k probabil miar mai trebui si o pedala d volum

Link to comment
Share on other sites

Guest TimeRobber

nu cred ca se simte daca pui un strop de pishat intr-o galeata de vin.

eu zic , sa-ti iei in primul rand o chitara buna .

Ceea ce priveste efectul , eu zic sa-ti iei pedale simple ....

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

mai bine ai spune in ce suma de bani stai...

:)

a da...si dupa parerea mea nu-ti lua jackson... :)

nu sariti in capul meu posesori de jackson, dar mie pur si simplu nu-mi plac :)

Edited by tudor.
Link to comment
Share on other sites

Guest razv1106

da bine zis

am cam 10 mil adunati cu greu

dak nu jackson miai recomanda un squier k despre chitarile astea parerile sunt impartite

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Desi sunt un mare fan Jackson... subscriu la ce au spus colegii de pana acuma. Jackson-urile ieftine sunt caca...

Link to comment
Share on other sites

Guest diogrey

iati o chitara buna tare si foloseste compu pana mai strangi bani sa-ti cumperi o statie buna tare (sau un procesor tare)

 

 

a si cand iti iei chitara alegeo dupa ce vrei sa canti ce sunet vrei sa ai ....recoman les paul ...cred ca poate fi folosita n aproape orice domeniu

Link to comment
Share on other sites

Guest tudor.

iati o chitara buna tare si foloseste compu pana mai strangi bani sa-ti cumperi o statie buna tare (sau un procesor tare)

a si cand iti iei chitara alegeo dupa ce vrei sa canti ce sunet vrei sa ai ....recoman les paul ...cred ca poate fi folosita n aproape orice domeniu

adica sugerezi un epi?

Link to comment
Share on other sites

Guest razv1106

iati o chitara buna tare si foloseste compu pana mai strangi bani sa-ti cumperi o statie buna tare (sau un procesor tare)

in principiu amplificator nu imi trebuie,cand cant cant p un mixer si p boxe care sunt f bune d aia nu am intrebat d asta

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

"adica sugerezi un epi?"

La bani aia..cred ca asta sugereza....si totusi ar merita mai bine decat un Jackson la banii aia, e mult mai buna...

 

 

P.S.: TimeRobber, se simte..vorbim de instrumete fine...chitara e un instrument fin..un om experimentat simte...un degustator de vinuri ar simti si stropu ala..asa ca si la chitari se simte..de un cunoscator..

Edited by Csernik
Link to comment
Share on other sites

Guest razv1106

"adica sugerezi un epi?"

La bani aia..cred ca asta sugereza....si totusi ar merita mai bine decat un Jackson la banii aia, e mult mai buna...

ok si asta unde o gasesc k pe proguitar sau mcmusic nu am vazut

Link to comment
Share on other sites

Guest Csernik

Aduce midnightrider..si le si probeaza..asa, poti sa ai incredere ca se stie omu...vezi pe www.thomann.de...si da-i un pm la midnightrider..

Link to comment
Share on other sites

Ati putea sa imi spuneti daca e mai bine sa imi iau o chiatara mai slaba(ex squier) si un procesor mai bun. sau o chitara mai smechera(ex jackson ) si un prcesor mai slab.imi pare rau daca sa mai pus intrebarea dar eu nu am gasit raspunsul

Chitara nu trebe sa fie de mii de euroi. Important e sa-ti placa tie cum suna si sa fie buna "la mana" adik sa nu te chinui cu ea si poate mai important e sa o CANTI frate! Daca nu nu ai vechime multa in "meserie" nu poti scoata dintr-o chitara tot ce poate iar daca ai, pretentiile sunt altele si probabil e bine sa-ti iei una pe masura, tinand cont si de ce genuri vrei sa canti (chitari mai agresive sau mai calde, vezi :lemn, doze, fret-uri, etc) Cu amp-urile si proc-urile cred ca e putin altfel. Eu zic sa-ti iei ceva ce se merita sa-l tii mai multi ani fara sa te plictisesti de ele.Cheers!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.