www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Merita Sa Modific O Chitara?


Pacman

Recommended Posts

Salut, eu doresc sa mai imi cumpar o chitara, dar am o intrebare: "Merita sa modific o chitara modesta sau mai bine mai strang bani si imi cumpar una foarte buna?". Chitarele despre care vorbesc sunt: ce vreau sa modific: Squier Standart Strat, modific cu: Seymour Duncan Slash Alnico II in bridge, neck si middle: ceva vintage , probabil Custom shop '60, chitara deja "performanta" este Fender Classic Player '50 Strat.Va rog sa ma ajutati :D. Respect

Link to comment
Share on other sites

Nu prea stiu cum traiesti cu impresia ca se pot compara aceste 2 chitare :lol: (scuze ca o zic asa, transant)..cu tot cu dozele SD and whatever... Fender-ul este de departe alegerea cea mai buna, are doze Fender original vintage 57/62 care suna demential (ai zis ca vrei vintage nu!?). Deci raspunsul : daca ai posibilitatea sa-ti iei un CP50's, ia-l ...don't think twice, saaaau, daca ai un buget mai limitat de 2750 de lei totusi, recomand si squier classic vibe 50's, caruia nu cred ca trebuie sa-i schimbi dozele, sunt faine cele stoc. Cheers

Edited by Draykor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.