www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Bucuresti - Cauto Trupa Doar Ca Hobby


ebh
 Share

Recommended Posts

Salut

 

Sun chitarist, am 27 de ani si sunt din Bucuresti. Caut o trupa pentru a canta/repeta "for fun" - nu sunt profesionist si nu vreau sa fac bani din asta. Sunt ambitios si imi place sa cant la chitara (pot sa cant si la pian/clapa, daca e cazul), am doar nevoie de cineva care sa imi impartaseasca acest hobby. Cant de vreo 3 ani, dar am impresia ca in ultimul timp nu am avansat deloc - tocmai din lipsa de motivatie.

 

Ca genuri prefer rock-ul clasic (gen anii 70 - AC/DC, Sabbath, Led Zeppelin), dar nu ma deranjeaza nici ceva metale mai spre drop-d daca suna bine dupa gustul meu... Pot sa cant si pop daca suna bine.

 

As prefera o sala cu echipamente mai ales in prima faza, sa nu ma car cu amp/efecte la repetitii, chiar daca dau un ban in plus. Chiar vreau sa cant - daca e cazul pot sa cant si la tobe/bas, doar sa nu va asteptati la cine stie ce performante si sa fie sala echipata cu asa ceva.

 

Merci si bafta!

Link to comment
Share on other sites

Am inregistrat in seara asta ceva, sa va faceti o idee. Sunt departe de a fi perfecte inregistrarile, iar crimson tide & deep blue see am invatat-o in aceeasi seara - si se aude :( (nu am "balans").

 

Daca primesc mult feedback negativ, o sa le mai inregistrez o data; daca nu, urc altele.

 

Merci!

bron yr aur.ogg

crimson tide.ogg

time after time.ogg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest moroianubogdan

salut! si eu vreau acelasi lucru ca si tine de vreo 10 ani dar nu m-am lipit de nimeni pana acum.eu cint putin la chitara, ma descurc cat de cat. problema e ca trebuie sa ai tobar.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Guest evenstar

Ai nevoie de voce feminina? Si eu caut o formatie sa cant doar din pasiune, dar poate ca ar merge si un acustic doar cu o chitara... Acum, sa nu te astepti de la mine sa ma bag pe Led Zeppelin sau melodii foarte consacrate care nu s-ar potrivi pe voce de fata, dar cred ca sunt suficient de multe piese de rock clasic pe care le-as putea interpreta... Daca esti interesat, trimite-mi un mesaj cu mail-ul tau sa iti trimit o lista de piese pe care le am in repertoriu, sa vedem daca avem aceleasi preferinte.

Edited by evenstar
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.