www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Am Nevoie De Ajutor


Guest Eugen123
 Share

Recommended Posts

Guest Eugen123

In primul rand buna ziua tuturor,asta este primul meu post/topic pe forum

si am mai multe intrebari:

1.Chitara electrica are nevoie neaparat de un amplificator???

2.Se poate conecta chitara la calculator???

3.Daca se poate,cum o pot conecta??

4.Chitara IRIS SOLO de la Hora,cam ce pret are? (de preferat sa imi zica cineva pe raza judetului Reghin,eu sunt din Tg Mures :) )

5.Sper sa imi raspunda cineva :))

6........O zi buna!

 

L.E:sunt fan de muzica punk,rock,metall :) cand imi voi lua chitara (foarte curand) va voi mai cere ceva informatii,asa ca tineti-va bine :)

Edited by Eugen123
Link to comment
Share on other sites

Salut in mare ai primit raspunsurile mai sus ...poti conecta chitara si la pc , pentru performante mai mari ai avea nevoie de un preamp si deasemenea chestiile mici precum adaptor , guitar rig sau orice alt program si deasemenea boxe , insa sa nu te astepti la cele mai inalte performante , ai avea nevoie de un combo.

Cat despre Hora IRIS SOLO costa vreo 400-500 lei noua.Insa nu stiu ce sa zic , nu prea merita sa iti cumperi una noua.Eu sunt din zona si am fost pe acolo am vazut si sincer nu prea m-a impresionat nici un model.Ai nevoie sa ii faci cateva modificari sa o faci sa sune ok.

Parerea mea este ca daca nu vrei sa iti cumperi chitara noua sa iti iei la mana a doua de undeva si de pe forum , daca vrei.Gasesti la preturi mai accesibile si in acest pret poti gasi chitare mai ok decat IRIS SOLO.Cel mai bine e sa mergi pana acolo vezi cum suna si iti faci o parere , daca nu sti sa canti iei un amic cu tine , va lamuriti.

Edited by Septi
Link to comment
Share on other sites

chitara Iris de la Reghin are un sistem(eu asa am vazut una) de C***t gen floyd care nu stiu daca ao sa reusesti tu sa il faci functionabil si acordabil :P (eu am incercat intr-un magazin si nu am reusit,subliniez-cant si reglez floyd-uri de peste 15ani)

Incearca Squier era undeva la 4-500lei si e perfecta ptr incepatori.

Amp...da iti trebuie sau bagi prin comp in intrarea de microfon.

Edited by Fictum
Link to comment
Share on other sites

Guest Aron Virginas

de preferat sa imi zica cineva pe raza judetului Reghin,eu sunt din Tg Mures :) )

 

Sper ca iti dai seama ca Reghin face parte din acelasi judet (Mures), si se afla la aprox. 30 km de Targu Mures. Cred ca iti poti permite un drum pana acolo sa vezi si sa probezi niste chitari :unsure:

 

 

Edited by Aron Virginas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.