www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Sculele de aseara, de la Arenele Romane


varu' maftei
 Share

Recommended Posts

subscribe- da, pe ampeg, mie unu nu mi s-a parut subtirel, cred ca daca era mai "gross" pierdea la capitolu claritate pe slap.

-kitaristii au 5150 si 5150 II -cel care are gtra esp ltd mh model

 

deftones gear: guitar : 10 x esp custom signature S.C 7 strings , normal and bariton cu emg 81-7 and 707 pickups ( corpuri din mahon si arin, neckthru toate, stringthru asemenea , se pot vedea pe www.espguitars.com la stephen carpenter signatures)

amps: -marshall jmp-1 preamp

- line 6 pod pro preamp

-rocktron repliflex fx unit

-TC electronic G major

-rocktron patchmate

- korg rack tuner dtr 1000

- 2 X marshall 9200 power amps

2 X marshall jcm straight cabinets loaded cu celestion G-75 T speakers

2X 15" speaker cabinets pt basi , nush exact firma, poate carvin!( doar pt monitorizare, nu au fost preluate)

-mics shure sm57 la preluare

 

ahh- uitasem la carpenter DITAI PEDALBOARDU care continea sigur rocktron all acces pedalboard , boss flanger , digitech whammy-astea le-am vazut eu :) -in rest mai avea inca vreo 15 pedale :)

 

la bass- i belive ampeg svt classic head si ampeg 8x10 cab, la chi cheng a fost altceva, cred ca svt2pro head :) , dar ca si gtri

fender 4 & 5 string 57 deluxe jazz basses si cate ceva precision

 

toba deftones- set tama, modelu starclassic maple, nush daca sigur asta a fost si aseara, cinele zildjian custom , zildjian sticks

Edited by pixy
Link to comment
Share on other sites

ca back line ipr au cantat pe procesoarele lor bagate in marshalluri jcm cu marshall cabs 1960 B parca.kitarile nu le cunosc.

 

crize - ionutz a cantat pe gtra jackson modelu christian olde wolbers bk, doza emg 81, in ampul lui custom de la TONE si de acolo in cab marshall jcm 1960 b i belive, pe pedalboard are un boss delay dd-6 :- ? , un hughes and kettner tubeman preamp, un tuner si un boss noise supressor ns-2, si footswitch a/b channels. sa ne confirme el daca arunca un oki pe aici :) iar

basistul cu esp ltd b155 bass in ampeg svt :)

Edited by pixy
Link to comment
Share on other sites

Implat pentru Refuz canta pe urmatoarele :

 

Freaky - chitara 1 - Washburn (nu stiu ce model) + Boss GT3 (mai demult avea un Aria Pro II copie Jackson)

Razvan - chitara 2 - Samick (nu stiu ce model) + Digitech GNX 3

Pupilu - Wariwck Rockbass Corvette 5 Active + Zoom 3030 parca (nu stiu daca il mai foloseste procesorul, pe perioada cand eram tehnic la ei, il folosea, cu toate ca i-am recomandat sa nu-l foloseasca :) ) Mai demult avea un Ibanez SR 300 DX, care am inteles ca e la basistul de la Rock'n'Ghena.

 

Trupa canta in acordaj B, cu toate ca albumul Oameni fara Fete este in A.

Edited by MichiBass
Link to comment
Share on other sites

al cui era Ampegul acela?

 

si btw, Michi, tu ce parere ai despre Pupilu? ca si instrumentist/muzician vreau sa zic...

 

Pai Ampeg-ul era probabil al organizatorilor, in nici un caz al IPR.

Despre Pupiul' : este un bassist de hardcore, este omul potrivit la locul potrivit. Canta simplu, canta ce trebuie. Este pe timp, nu greseste :) Da tare in corzi, pentru ca asta o cere stilul. Are un ton al lui. Mie imi place cum se integreaza in trupa. Personal este un tip foarte simpatic si glumet. Singurul lui defect este ca nu se prea misca pe scena (doar la "Propaganda :) )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.