www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist Bucuresti... Caut Trupa


Guest Menestrel21
 Share

Recommended Posts

Guest Menestrel21

Am 17 ani.. cant de 2 ani... sunt la un nivel mediu spre avansat asa....Ca stiluri: blues, jazz, soul reggae,rock, pop-rock si mai putin metal.

 

Ca influente as spune John Mayer (nu prostiile pop pe care le-a scos... ci blues), BB king, Aloe Blacc (si aici nu melodiile comerciale.. ci alea soul care din pacate nu sunt prea cunoscute), Newton Faulkner... si altii

 

Chitara am... amplificator vox vt 40+ (40-60 wati).. n-am nici o pedala dar in schimb amp-ul are procesor de efecte asa ca nu imi trebuie decat pedala de schimbat canalele.

 

Nu am mai cantat intr-o trupa pe bune pana acum... decat am frecat-o aiurea cu niste prieteni intr-un garaj... :))

 

Invat foarte repede... pot intr-o oarecare masura sa transpun o melodie si dupa ureche... vreau sa cant cu cineva pentru ca m-am saturat sa cant singur pe back track-uri si vreau sa castig niste experienta de cantat cu o trupa...

 

o sa pun si niste melodii maine ca acum e prea tarziu...

 

Cine e interesat.. sa scrie aici sau sa ma contacteze la 0733938593 sau pe mail: menestrel222@gmail.com

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.