www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Rock Din Bucuresti Cauta Vocalist/a


Guest mrkhaan
 Share

Recommended Posts

Guest mrkhaan

Trupa rock din Bucuresti, cu influente indie, post-punk, alternative si funk, formata din Tim (ex. Toulouse Lautrec), Cip (ex. Hotel Fetish, Toulouse Lautrec) si Antonio, cauta vocalist/a. Descarca melodiile de mai jos, inregistreaza vocea ta peste ele si trimite-ne rezultatul prin PM.

Telefon: 0723 59 20 59 (Ciprian) Fiind inregistrate in sala de repetitie, melodiile nu au o calitate foarte buna, dar sunt ok pentru scopul propus.

Audio 1-4.mp3

funky.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest mrkhaan

Salut borsec,

 

Multumesc ca mi-ai atras atentia. Am pus anuntul in graba si am uitat sa precizez partea cea mai importanta.

 

Piesele sunt piese originale compuse de noi si nu au versuri momentan, nu facem cover-uri (poate o sa facem mai incolo, dar foarte putine). Asteptam de la persoanele interesate sa puna o voce pe aceste negative, nu ne asteptam sa se vina cu versuri, vrem sa auzim melodie, AAAAUUU-uri, LALALA-uri, sau o limba "inventata", nu conteaza, vrem sa putem sa ne dam seama de capacitatile vocale si de creativitatea candidatilor. Orice incercare este bine venita, cu sau fara versuri. Avem nevoie de un/o vocalist/a creativ/a si care sa se potriveasca cu stilul nostru global, capacitatea de a canta in mai multe limbi (Franceza, Engleza, Romana, poate chiar si Spaniola) este un plus.

 

Multumesc pentru imput.

 

Rock on!

 

Tim

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.