www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitarist, Tobosar Caut Trupa


ShiverMeSideways

Recommended Posts

Salutare! Sunt Dan din Bucuresti si, odata cu incetarea sesiunii, am iarasi timp pentru a incerca sa ma "lipesc" de o trupa. Iata ce pot face:

 

Tobe

 

Minusuri:

 

- aproape 0 experienta pe instrument, dar stiu ca sunt capabil

- nu pot canta prea repede, prea complex sau prea incet

- nu dispun de un "vocabular" prea mare de breakuri si batai, de aceea simplific

- mai am mult de invatat, trebuie avuta "putintica rabdare"

- nu pot bate pedala dubla

- nu dispun de tobe

 

Plusuri:

 

- am testat pe mai multe piese si sunt capabil sa bat pana la viteze de Breaking the Law sau Paranoid (tempo 160) si pot

- sunt serios, voi repeta, si voi face tot posibilul sa tin ritmul cu piesa, atat cat pot

- pentru mine este important sa fiu pe timp

- pun feeling atunci cand cant si incerc sa reactionez la ce se intampla in jurul meu

 

Chitara

 

Minusuri:

 

- desi am ajuns la un nivel, mai sunt multe de invatat si descoperit

- nu dispun de un echipament prea impresionant

 

Plusuri:

 

- 3 ani si jumatate de experienta pe instrument

- dispun de chitara electrica (Jackson JS30KE Kelly), electro-acustica (Stagg), procesor de efecte (Zoom 505II), cat si de amplificator (Laney LX12) si na, cabluri ;)

- pot canta, pe langa partile ritm, cat si parti de solistica

- sunt serios, voi repeta si voi veni cu temele facute

- pun feeling atunci cand cant si incerc sa reactionez la ce se intampla in jurul meu

 

General

 

- incerc sa fiu easy-going si prietenos, vrand sa devin o parte integrata a trupei, nu doar "un angajat"

- compun de trei ani atat piese cat si muzica pentru jocuri video -

- primul poate fi ascultat aici (toate chitarile sunt inregistrate de mine)

- as prefera ca trupa sa aibe si posibilitati de concerte, am cantat in 3 trupe pana acum si de niciuna nu s-a ales vreun concert, doar repetitii si neseriozitate ; la momentul actual, activez ca si chitarist in proiectul pe Internet Pixel Hunt, care evident nu poate canta live

- ma pot mula pe aproape orice stil legat de rock, de la blues-rock pana la death metal (mai putin la tobe, unde gama este limitata, evident)

- sunt intotdeauna dispus sa incerc inainte sa critic sau sa zic ce pot sau nu pot face

 

Mi-ar face mare placere sa va ajut cu proiectele voastre, fie ca tobar sau chitarist. Daca suna bine si vreti sa stabilim o intalnire/auditie, imi puteti lasa mesaj privat aici sau, (varianta indicata) sa ma contactati pe messenger la id-ul "shivermesideways".

 

Salut!

- Dan

Edited by ShiverMeSideways
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.